Która terapia laserowa usuwa drugi podbródek?

Która terapia laserowa usuwa drugi podbródek?

Drugi podbródek jest wynikiem obecności dodatkowego tłuszczu pod brodą. Wiele osób czuje się niepewnie w tym miejscu. Na szczęście istnieją zabiegi, które celują w ten uparty obszar i mogą go trwale wyeliminować. Niektóre z tych zabiegów to zastrzyki KYBELLA(r) i zabiegi laserowe SculpSure(r).

SculpSure

SculpSure laseroterapia jest nieinwazyjną procedurą, która wykorzystuje energię świetlną do niszczenia komórek tłuszczowych. Procedura jest szybka, bezpieczna i wymaga jedynie minimalnego czasu przestoju. Zabieg jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry. Jest skuteczny w usuwaniu uporczywych kieszeni tłuszczowych.

Zabieg trwa około 25 minut i obejmuje dwie fazy chłodzenia i ogrzewania. Należy pamiętać, że zabieg nie jest bezbolesny. Podczas zabiegu odczuwalne będzie uczucie chłodzenia, podczas gdy laser podgrzewa i odparowuje tłuszcz. Procedura nie jest całkowicie bezbolesna, ale ból jest minimalny i może być tolerowany przez większość pacjentów. Ponadto, procedura wymaga tylko pół godziny czasu i można wrócić do pracy zaraz po.

SculpSure jest bezpieczny i skuteczny, ale może leczyć tylko uporczywe złogi tłuszczu. Pacjenci powinni mieć od 10 do 20 kg idealnej wagi ciała i wskaźnik masy ciała (BMI) poniżej 20. Po zabiegu należy zobowiązać się do utrzymania zdrowego stylu życia. SculpSure zabija komórki tłuszczowe, ale nie zapobiega ich odrastaniu. Dlatego nie jest zalecany dla osób z dużą otyłością.

W porównaniu z chirurgią plastyczną i liposukcją, laseroterapia SculpSure jest nieinwazyjna. Pacjenci mogą wykonać zabieg nawet w czasie lunchu. Procedura jest krótka i bezbolesna, a rezultaty mogą być widoczne już po sześciu tygodniach od zabiegu. Optymalne rezultaty są jednak widoczne po 12 tygodniach.

Zabieg może znacząco zredukować tłuszcz podprogowy. Zabieg ten jest zatwierdzony przez FDA. Procedura jest przeznaczona do celowania w tłuszcz na szyi, który znajduje się pod brodą. Proces zmniejsza tłuszczu podmentalnego o maksymalnie 24 procent. Wyniki są stopniowe i szczyt około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać więcej informacji, skonsultuj się z wykwalifikowanym chirurgiem estetycznym. Laseroterapia

CoolMini to nowa niechirurgiczna opcja dla osób niezadowolonych z podwójnego podbródka. Działa poprzez zamrażanie nadmiaru tłuszczu pod brodą w procedurze, która nie wymaga żadnych nacięć, zastrzyków ani nakłuć. Jest to całkowicie bezpieczne i trwa tylko godzinę. CoolMini może pomóc zmniejszyć rozmiar drugiego podbródka o 40% w ciągu zaledwie czterech miesięcy.

Pacjenci, którzy są niezadowoleni z wielkości swojego podbródka, mogą również wybrać zabieg laserowy CoolMini, który został zatwierdzony przez FDA. Celuje on w tłuszcz pod brodą za pomocą specjalnie ukształtowanego aplikatora. CoolMini to świetna opcja dla każdego, kto boi się igieł lub zastrzyków.

Zabieg CoolMini ma niewiele skutków ubocznych. Może powodować przejściowy ból, drętwienie lub mrowienie, ale nie są to poważne objawy. Większość pacjentów zgłasza brak siniaków lub zaczerwienienia. Zdarzały się również przypadki bólu nerwów, ale jest to rzadkie.

Zabieg CoolMini polega na zamrożeniu komórek tłuszczowych pod brodą. Nie wymaga on żadnego znieczulenia miejscowego i może być wykonany zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety. Niektóre osoby mogą potrzebować dwóch lub trzech sesji, aby zobaczyć pełne rezultaty. Procedura może trwać zaledwie 30 minut.

CoolMini może wyeliminować drugi podbródek. Działa zarówno na boczne, jak i centralne obszary podbródka. Pacjenci z luźną skórą są dobrymi kandydatami do CoolMini. Pacjenci z większym podwójnym podbródkiem mogą uznać Kybellę za bardziej skuteczną, ale należy pamiętać, że nie jest to cudowne lekarstwo. Wyniki trwają od dwóch miesięcy i będą się różnić w zależności od pacjenta.

Urządzenie CoolMini zamraża nadmiar tłuszczu pod brodą poprzez proces zwany kriolipolizą. Proces ten powoduje obumieranie komórek tłuszczowych, co skutkuje redukcją podwójnego podbródka. Pacjenci nie wymagają znieczulenia do zabiegu CoolMini, a procedura jest nieinwazyjna. CoolMini może być powtarzany tak często, jak jest to pożądane.

Kybella

Koszt terapii laserowej Kybella jest bardzo zróżnicowany, w zależności od pożądanych rezultatów, ilości tłuszczu podprogowego, który należy usunąć, oraz liczby potrzebnych sesji. Zazwyczaj pacjenci potrzebują od trzech do pięciu sesji wstrzykiwania, aby zobaczyć znaczące wyniki, choć jest to zmienne. Pacjenci powinni spodziewać się minimalnego czasu przestoju i niewielkich efektów ubocznych, takich jak zdrętwienie i zaczerwienienie. Powinny one jednak zniknąć w ciągu kilku dni.

Ta zatwierdzona przez FDA procedura celuje w komórki tłuszczowe poniżej podbródka za pomocą serii zastrzyków. Pacjenci mogą spodziewać się minimalnego czasu rekonwalescencji, a sesje zabiegowe trwają od 15 do 20 minut. Podczas zabiegu stosowane jest miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować dyskomfort. Zazwyczaj organizm przetwarza tłuszcz usunięty z leczonego obszaru poprzez normalne procesy metaboliczne. Sesje zabiegowe odbywają się w odstępie około miesiąca i nie wymagają operacji.

Kybella została zatwierdzona przez FDA w 2015 roku, a długoterminowe badania kontrolne dostarczą więcej szczegółów na temat długoterminowych efektów zabiegu. Chociaż Kybella jest zatwierdzona dla dorosłych, nie jest zalecana dla osób niepełnoletnich poniżej 18 roku życia. Osoby z problemami z krwawieniem, słabymi mięśniami twarzy oraz osoby w ciąży lub karmiące piersią nie powinny stosować Kybella. Osoby z infekcjami pod brodą również mogą nie być kandydatami do zabiegu.

Chociaż Kybella jest zatwierdzona do stosowania w leczeniu tłuszczu podmentalnego, nie jest odpowiednia do większych obszarów, takich jak brzuch. Wiązałoby się to z użyciem zbyt dużej ilości produktu i zbyt wielu igieł. Jednak procedura jest badana pod kątem innych małych kieszeni tłuszczu, a przed zatwierdzeniem jej przez FDA potrzebne są dalsze badania.

Liposukcja

Pierwszym krokiem do usunięcia drugiego podbródka jest umówienie się na konsultację z chirurgiem plastycznym. On lub ona będzie omówić opcje i ewentualne ryzyko z tobą. Procedura ta zmniejszy wygląd drugiego podbródka poprzez usunięcie tłuszczu w tym obszarze. Chirurg może usunąć nawet dziesięć do dwudziestu ml tłuszczu z tego obszaru. Cały proces może trwać około 45 minut do dwóch godzin. Pacjenci mogą odczuwać pewien obrzęk i zasinienie, ale objawy te zwykle ustępują w ciągu dziesięciu do czternastu dni. Po zabiegu pacjenci będą nosić specjalny pasek na szyję. Pacjenci są w stanie powrócić do normalnej aktywności w ciągu tygodnia lub dwóch po zabiegu. W okresie rekonwalescencji pacjenci mogą również odczuwać pewne zasinienia i obrzęki. Dreny twarzowe są zwykle umieszczane na obszarze podbródka, aby zminimalizować ilość płynu i krwi, która może się zebrać po zabiegu

Chirurg usunie tłuszcz poprzez wykonanie małych nacięć na podbródku i szyi. Nacięcia mają zwykle mniej niż dwa-trzy milimetry średnicy. Następnie do komórek tłuszczowych wstrzykiwany jest roztwór znieczulający (tumescent lub roztwór „zwilżający”) w celu zmniejszenia obrzęku i zminimalizowania siniaków. Zabieg może być również wykonywany jako procedura biurowa, która nie wymaga bycia na czczo.

Chociaż ćwiczenia i niskokaloryczna dieta są skuteczne w redukcji tłuszczu, tłuszcz pod brodą i szyją jest notorycznie uparty. Liposukcja jest opcją chirurgiczną, która może zmniejszyć ten tłuszcz, nadając młodzieńczy wygląd i poprawiając wygląd twarzy.

CoolSculpting

Zabieg laserowy CoolSculpting na drugi podbródek jest zatwierdzony przez FDA i jest świetną opcją dla tych, którzy chcą wyeliminować swój podwójny podbródek. Zabieg ten zamraża komórki tłuszczowe w celu ich trwałego wyeliminowania i może być wykonywany na obszarach tak małych jak drugi podbródek. Procedura oferuje również pacjentom korzyści z wyrzeźbionej, silnej szczęki.

Zabieg nie wymaga nacięć na skórze. Nie ma też ryzyka zakażenia lub założenia szwów. Czas rekonwalescencji jest również minimalny, więc pacjenci mogą powrócić do normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu pacjenci CoolSculpting mogą czytać lub słuchać muzyki, co pomaga im się zrelaksować i cieszyć procesem.

CoolSculpting może być wykonywany u mężczyzn i kobiet z nadmiarem tłuszczu pod brodą. Jego nieinwazyjna procedura rozpoczyna proces stopniowego niszczenia komórek tłuszczowych i może być zakończona w ciągu czterech miesięcy. Nie ma przestojów ani skutków ubocznych związanych z CoolSculpting, a to jest bezpieczne i odpowiednie dla osób w każdym wieku. Procedura jest najlepsza dla osób, które są w ich idealnym zakresie wagowym i którzy mają realistyczne oczekiwania co do wyników.

Zabieg CoolSculpting będzie ukierunkowany na komórki tłuszczowe znajdujące się pod powierzchnią skóry przy użyciu kriolipolizy. Technika ta niszczy komórki tłuszczowe pod powierzchnią skóry bez uszkadzania zdrowej tkanki. Rezultaty będą widoczne już po dwóch lub trzech miesiącach. Pacjenci powinni spodziewać się lekkiego dyskomfortu i pewnego zaczerwienienia w leczonym obszarze. CoolSculpting może być wykonywany na twarzy, szyi lub ramionach.

CoolSculpting nie jest procedurą tanią. Koszt zależy od wielkości leczonego obszaru oraz od tego, ile aplikatorów jest używanych. Należy pamiętać, że koszt tego zabiegu nie jest pokrywany przez plany ubezpieczeniowe. Z tego powodu, procedura CoolSculpting jest najlepiej nadaje się do mniejszych obszarów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *