Jaki jest cel operacji drugiego podbródka?

Jaki jest cel operacji drugiego podbródka?

Celem operacji podwójnego podbródka jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skórnej z obszaru podbródka. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany u osób, które są niezadowolone z kształtu swojej linii szczęki lub mają nadmiar tkanki skórnej. Zabieg może być ryzykowny, ponieważ wiąże się z wprowadzeniem pod skórę obcego narzędzia.

Liposukcja szyi/twarzy

Liposukcja szyi/twarzy to zabieg chirurgiczny, który usuwa nadmiar złogów tłuszczowych z szyi i podbródka. Zabieg jest szybki i często wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub łagodnej sedacji. Po zabiegu obszar ten zostanie oczyszczony przy użyciu roztworu antyseptycznego. Dr Rothaus może wstrzyknąć miejscowy środek znieczulający w celu zmniejszenia obrzęku. Następnie wykonuje małe nacięcia wzdłuż linii włosów i za uchem, aby usunąć nadmiar tłuszczu. Może również napiąć mięsień platysma, aby obszar szyi wyglądał na bardziej napięty.

Rekonwalescencja po liposukcji szyi/twarzy jest zazwyczaj minimalna. Pacjenci powinni unikać forsownych zajęć i nosić odzież uciskową przez kilka pierwszych dni po zabiegu. Jednak pełne rezultaty mogą nie być widoczne przez kilka tygodni. Jeśli rozważasz operację podwójnego podbródka, pamiętaj, aby zapytać swojego lekarza o czas rekonwalescencji. W większości przypadków po zabiegu szybko dojdziesz do siebie, a obrzęk będzie się zmniejszał, gdy tkanka zacznie się goić.

Liposukcja przyśrodkowa to kolejna procedura, która może poprawić wygląd podbródka. Zabieg ten polega na usunięciu tłuszczu z okolic szyi i może być połączony z innymi zabiegami na twarzy, takimi jak lifting twarzy lub implanty podbródka.

CoolSculpting

CoolSculpting nie jest tanią procedurą. Koszt zabiegu zależy od tego, jak duża część podbródka zostanie poddana zabiegowi. Jeśli zdecydujesz się na zabieg, musisz wziąć pod uwagę fakt, że możesz nie być w stanie ubiegać się o swoje wyniki w ramach planu ubezpieczeniowego. Dodatkowo, procedura może być bolesna, ale dyskomfort jest zazwyczaj łagodny. Po zabiegu można powrócić do swoich normalnych zajęć.

CoolSculpting to zatwierdzona przez FDA procedura redukcji tłuszczu. Jest to idealna opcja dla osób prowadzących intensywny tryb życia lub posiadających wymagającą pracę. Zabieg jest zatwierdzony przez FDA do leczenia wybrzuszeń tłuszczu w dziewięciu obszarach ciała. Nie wymaga również użycia igieł ani operacji. Procedura wykorzystuje podkładkę żelową i aplikator do zamrażania komórek tłuszczowych. Martwe komórki tłuszczowe są następnie przetwarzane przez organizm, co powoduje redukcję do 20 procent tłuszczu w ciągu trzech miesięcy.

Pacjenci z uporczywym tłuszczem w linii żuchwy mogą być dobrym kandydatem do zabiegu CoolSculpting. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się zwykle wykonanie od trzech do pięciu zabiegów. Sesje zabiegowe są zazwyczaj wykonywane w odstępie trzech miesięcy. Po zabiegu CoolSculpting komórki tłuszczowe nie powracają, co oznacza, że wyniki powinny utrzymywać się przez lata.

Oprócz zmniejszenia wyglądu nadmiaru tłuszczu, CoolSculpting pomaga również utrzymać zdrowy styl życia. Zabieg zabija do 20 procent komórek tłuszczowych w danym obszarze, co jest powodem, że jest tak skuteczny w leczeniu uporczywych wybrzuszeń. Co więcej, jest to procedura bezpieczna i nie narusza bariery ochronnej skóry.

Kybella

Kybella to zabieg kosmetyczny stosowany w celu zmniejszenia wyglądu podwójnego podbródka. Jego działanie polega na wstrzyknięciu substancji chemicznej do komórek tłuszczowych, a następnie stopniowym ich niszczeniu. Zastrzyki mogą być wykonywane w wielu sesjach dla uzyskania optymalnych rezultatów. Zabiegi trwają od dwóch do sześciu tygodni, aby zobaczyć optymalne wyniki. Większość kandydatów będzie wymagać dwóch do czterech sesji dla najlepszych wyników.

Zastrzyki są wykonywane za pomocą małej igły. Podczas leczenia większość pacjentów odczuwa niewielki dyskomfort. Miejscowe znieczulenie, takie jak lidokaina, może być użyte, aby zminimalizować dyskomfort. Jednakże, dostępny bez recepty środek przeciwbólowy będzie również wystarczający do złagodzenia dyskomfortu. Zabieg trwa od 15 minut do godziny. Pacjenci zazwyczaj wracają do zdrowia w ciągu pięciu do sześciu tygodni. Pacjenci mogą odczuwać pewien obrzęk po każdym zabiegu. Jest to jednak normalne i ustępuje po kilku tygodniach.

Procedura obejmuje serię ukierunkowanych zastrzyków w celu rozbicia komórek tłuszczowych w okolicy przyśrodkowej. Pomoże to uzyskać bardziej napięty obszar szyi i gładsze przejście między szczęką a szyją. Po zakończeniu wstrzyknięć, pacjent zobaczy poprawę wyglądu po zabiegu.

Procedura jest zatwierdzona przez FDA dla osób dorosłych z umiarkowanym do ciężkiego tłuszczu pod brodą. Osoby z infekcją, problemami z przełykaniem lub innymi warunkami medycznymi mogą nie być kandydatami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *