Ile schudnąć, aby pozbyć się drugiego podbródka

Ile schudnąć, aby pozbyć się drugiego podbródka

Zdrowa dieta może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Może wydawać się trudne do utraty wagi na początku, ale zmniejszenie kalorii może pomóc stracić tłuszcz. Dobrym pomysłem jest również picie dużej ilości wody. Im więcej wody pijesz, tym więcej tłuszczu wypłuczesz z organizmu. Pomaga również jeść więcej żywności bogatej w wodę, takich jak ogórki i melony. Można również poddać się procedurze medycznej znanej jako mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu związków do podbródka w celu zmniejszenia wyglądu podwójnego podbródka. Zabieg ten może trwać do 6 miesięcy i może wymagać ponad 100 zastrzyków. Jest on również ryzykowny, ponieważ jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo, może spowodować uszkodzenie nerwów.

Ćwiczenia ujędrniające obszar, na którym masz podwójny podbródek

Istnieje kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać, aby ujędrnić obszar, na którym zgromadziłeś dodatkowy tłuszcz. Jednym z najprostszych ćwiczeń jest ćwiczenie żyrafy. Polega ono na tym, że siadamy wygodnie i kładziemy palce na karku. Następnie należy odchylić głowę do tyłu i wygiąć szyję tak, aby dotykała klatki piersiowej. Ćwiczenie to należy powtarzać dwa razy dziennie.

Główną przyczyną powstawania podwójnego podbródka jest otyłość. Z wiekiem zmniejsza się elastyczność naszej skóry. Przyczyniają się do tego również predyspozycje genetyczne. Ale ćwiczenia mogą pomóc ujędrnić skórę i wyeliminować dodatkowy tłuszcz wokół twarzy. Najlepsze ćwiczenia na ujędrnienie obszaru, w którym masz podwójny podbródek to te, które wzmacniają mięśnie podbródka.

Oprócz ćwiczeń na twarzy, powinnaś również stosować ukierunkowane produkty do pielęgnacji skóry, aby ujędrnić swój podbródek. Jest to świetny sposób na zminimalizowanie wyglądu podwójnego podbródka bez operacji.

Zabieg laserowy

Zabieg laserowy to niechirurgiczna procedura, która ma na celu wyeliminowanie dodatkowego tłuszczu na podbródku poprzez zniszczenie komórek tłuszczowych w obszarze podbródka. Jest to rozwiązanie tymczasowe i może powodować pewien obrzęk. Efekt ten zwykle zanika w ciągu kilku tygodni, chociaż niektórzy pacjenci mogą doświadczyć zasinienia po zabiegu.

Podczas konsultacji lekarz będzie mógł ocenić, czy zabieg laserowy jest dla Ciebie odpowiedni. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg laserowy jest odpowiedni dla osób z łagodnym lub umiarkowanym otłuszczeniem podbródka. Zabieg laserowy nie wymaga silnego znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest szybki. Inną opcją jest liposukcja, prosta operacja, która usuwa tłuszcz spod brody. Procedura ta może trwać około godziny i może powodować pewne obrzęki i siniaki. Może jednak sprawić, że zyskasz nową linię szczęki.

Nieinwazyjnym zabiegiem laserowym jest SculpSure. Wymierzony jest on w komórki tłuszczowe pod brodą poprzez nakierowanie ich na podmentalne komórki tłuszczowe. Zabieg trwa około 25 minut, a rezultaty można zobaczyć po sześciu tygodniach. Najlepsze rezultaty będą widoczne po 12 tygodniach.

Coolsculpting

Proces CoolSculpting polega na zastosowaniu kontrolowanego chłodzenia do leczonego obszaru. Dzięki temu zamrażane są komórki tłuszczowe odpowiedzialne za drugi podbródek. Zabieg jest bezbolesny, szybki i nieinwazyjny. Jednak po zabiegu trzeba będzie przestrzegać nowej diety i reżimu ćwiczeń. Dodatkowo trzeba będzie rzucić palenie i nadmierne picie. Proces będzie trwał od pięciu do 10 minut.

Zabieg jest bardzo skuteczny w redukcji podwójnego podbródka. Działa podobnie jak lipoliza laserowa, zamrażając komórki tłuszczowe, dzięki czemu są one metabolizowane i wydalane przez organizm. CoolSculpting może być również stosowany do eliminacji uporczywego tłuszczu na innych częściach ciała.

Należy jednak pamiętać, że zabieg nie usunie wszystkich komórek tłuszczowych. Układ odpornościowy Twojego organizmu jest bardzo odporny i niektóre komórki tłuszczowe, które nie zostały poddane zabiegowi mogą się odbudować. W rezultacie będziesz potrzebował kilku zabiegów, aby osiągnąć maksymalne rezultaty.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg kosmetyczny, podczas którego lekarz wstrzykuje pod skórę niewielką ilość związku rozpuszczającego tłuszcz. Zazwyczaj wykonuje się ją w serii zabiegów. Kwas deoksycholowy sodu (Kybella) jest powszechnie stosowaną substancją w tej procedurze. Jest to naturalna cząsteczka, która rozpuszcza komórki tłuszczowe w okolicach szyi i podbródka. Po zakończeniu zabiegu, metabolizm organizmu w naturalny sposób wyeliminuje komórki tłuszczowe z miejsca zabiegu.

Mezoterapia drugiego podbródka jest minimalnie inwazyjną procedurą, która wykorzystuje zastrzyki związków rozpuszczających tłuszcz do obszaru zabiegowego. FDA zatwierdziła składnik kwas deoksycholowy w 2015 roku, który pomaga w absorpcji tkanki tłuszczowej. Pacjenci zazwyczaj potrzebują około 20 zastrzyków. Może to zająć do sześciu zabiegów, aby wyeliminować podwójny podbródek. Pacjenci powinni pozwolić na co najmniej jeden miesiąc pomiędzy każdym zabiegiem.

Dieta i ćwiczenia są nadal najlepszym sposobem na redukcję tłuszczu w organizmie. Jednak tłuszcz w okolicy podbródka i szyi jest szczególnie uparty i odporny na dietę i ćwiczenia. W Rejuva Center pracujemy z pacjentami, którzy schudli i mają tłuszcz podpoliczkowy, i wstrzykujemy im Kybellę, lek do wstrzykiwania, który działa na redukcję tłuszczu. Lek Kybella zawiera kwas deoksycholowy, naturalną substancję produkowaną przez organizm.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *