Dziedziczny podwójny podbródek – CoolSculpting Vs Mezoterapia

Dziedziczny podwójny podbródek - CoolSculpting Vs Mezoterapia

W tym artykule poznamy przyczyny i możliwości leczenia dziedzicznego podwójnego podbródka. Dowiesz się również jakie są różnice pomiędzy Coolsculptingiem a Mezoterapią. Ten artykuł pomoże Ci podjąć świadomą decyzję o tym, która procedura jest dla Ciebie odpowiednia.

Dziedziczny podwójny podbródek

Jeśli masz dziedziczny podwójny podbródek, być może zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby go naprawić. Dieta i ćwiczenia to najlepsze sposoby na redukcję tłuszczu w obrębie podbródka i szyi. Problem polega jednak na tym, że tłuszcz ten jest uparty i może być odporny na zmiany w stylu życia. Aby zwalczyć ten problem, Twój lekarz może zalecić liposukcję lub inne procedury chirurgiczne. Zabiegi te pomogą Ci zredukować tłuszcz w okolicy szyi i podgardla, a także podeprzeć obszar podbródka.

Oprócz genetyki, rolę mogą odgrywać czynniki związane ze stylem życia, takie jak spożywanie cukru. Dieta bogata w cukier może powodować przyrost wagi, co zwiększa ryzyko posiadania podwójnego podbródka. Zmiana diety może pomóc organizmowi poradzić sobie z tym problemem, ale nie zawsze jest to łatwe. Genetyka i wiek również mogą przyczynić się do pojawienia się podwójnego podbródka.

Dziedziczny podwójny podbródek może być dość uciążliwy. Często nie jest on oznaką słabości czy starzenia się, ale może stanowić oszpecenie. Jest wynikiem nagromadzenia tłuszczu pod brodą. Może być również spowodowany obwisłą skórą lub wahaniami wagi.

W niektórych przypadkach zastrzyki Kybella mogą być wykorzystane do usunięcia nadmiaru tłuszczu z szyi i stworzenia eleganckiej linii szczęki. Lekarz może również zalecić zabieg BOTOX, aby zapobiec pojawieniu się drobnych linii wokół twarzy. Wstrzyknięcie preparatu KYBELLA może również zredukować tłuszcz podprogowy i stworzyć bardziej atrakcyjną i smukłą linię szczęki.

Ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie twarzy i szyi są również doskonałym sposobem na tonizację i wzmocnienie mięśni podbródka. Spróbuj wykonywać te ćwiczenia kilka razy dziennie. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń skonsultować się z lekarzem. Zaleca się rozgrzanie mięśni i wykonywanie ćwiczeń ruchem okrężnym zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Wspólne przyczyny

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może mieć podwójny podbródek, w tym nadwaga, wiotkość skóry i genetyka. W niektórych przypadkach jednak, stan ten może być wynikiem problemu medycznego. W takich przypadkach istnieje kilka opcji leczenia, w tym operacja podniesienia szyi i zabiegi niechirurgiczne, takie jak KYBELLA. Jeśli niechirurgiczne leczenie nie jest wystarczające, operacja liposukcji jest kolejną opcją.

Zdrowy styl życia może również pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Istotne jest, aby stosować dobrze zbilansowaną dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz ograniczyć spożycie cukru. Ponadto, należy włączyć 45 minut umiarkowanych ćwiczeń każdego dnia. Innym naturalnym sposobem leczenia podwójnego podbródka jest poddanie się zabiegowi znanemu jako liposculpture, który wykorzystuje laser do rozbijania tłuszczu.

Wspólne przyczyny powstawania drugiego podbródka: Otyłość jest najczęstszą przyczyną. Ten nadmiar tłuszczu gromadzi się w okolicy szyi i podbródka, dając podwójny podbródek. Otyłość powoduje również powstawanie zmarszczek pod brodą. Może to również skutkować powstaniem drugiego, dolnego podbródka.

Inne częste przyczyny powstawania drugiego podbródka to genetyka i starzenie się. Starzenie się powoduje, że skóra traci swoją elastyczność, co skutkuje podwójnym podbródkiem. Ci, którzy mają historię rodzinną tego zaburzenia są również narażeni na rozwój tego problemu. Osoby z obwisłą skórą i wahaniami wagi są podatne na rozwój drugiego podbródka.

Otyłość może również powodować odkładanie się tłuszczu pod brodą. Chociaż otyłość nie zawsze jest główną przyczyną drugiego podbródka, zdrowa dieta może pomóc w zmniejszeniu złogów tłuszczu. Dla osób z tym problemem istnieją niechirurgiczne zabiegi, które są skuteczne i oferują podobne wyniki do operacji. Jedną z niechirurgicznych opcji leczenia jest submentalna iniekcja tłuszczu, która jest mniej inwazyjna niż operacja i oferuje niski czas zejścia i niewiele efektów ubocznych.

Istnieje szereg niechirurgicznych zabiegów dostępnych w celu usunięcia drugiego podbródka. Coolsculpting jest jedną z opcji. Procedura ta działa poprzez zamrożenie komórek tłuszczowych, a wyniki są widoczne po jednym do trzech miesięcy. Mezoterapia to kolejna procedura, która wykorzystuje zastrzyki do rozpuszczania komórek tłuszczowych i napinania skóry.

Opcje leczenia

Chociaż zmiany stylu życia mogą pomóc zminimalizować wygląd drugiego podbródka, mogą one wymagać czasu, aby przynieść zauważalne rezultaty. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi chirurgicznemu. Chociaż procedury te mogą przynieść natychmiastowe rezultaty, niektóre z nich nie są odpowiednie dla wszystkich. Opcje niechirurgiczne mogą obejmować zastrzyki wypełniaczy skórnych w celu poprawy definicji i zmniejszenia wyglądu drugiego podbródka.

Inną opcją leczenia drugiego podbródka jest liposukcja. Zabieg ten polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia na podbródku i przesunięciu smukłej, pustej w środku rurki w celu rozbicia znajdujących się pod nią komórek tłuszczowych. Po zabiegu, komórki tłuszczowe są następnie odsysane z ciała. Zabieg ten nie jest bolesny, ale wymaga krótkiego czasu rekonwalescencji. Czas przestoju może wynosić zaledwie jeden lub dwa tygodnie. U niektórych pacjentów dla uzyskania najlepszych rezultatów może być wymagane wykonanie kilku zabiegów.

Wstrzykiwany kwas deoksycholowy to kolejna opcja leczenia drugiego podbródka. Zabieg ten jest zwykle zalecany dla pacjentów, którzy są niezadowoleni z wyglądu ich drugiego podbródka. Zastrzyki są zwykle powtarzane przez kilka tygodni, aby zobaczyć najlepsze wyniki. Większość pacjentów może spodziewać się dwóch lub trzech zabiegów, chociaż całkowite pozbycie się podwójnego podbródka może zająć do sześciu zabiegów.

Mezoterapia to kolejna mało inwazyjna opcja leczenia. Polega ona na wstrzyknięciu w podbródek substancji zwanej kwasem deoksycholowym w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Wyniki są widoczne po dwóch do trzech miesięcy. Zabieg ten może być połączony z liftingiem szyi lub innym zabiegiem chirurgicznym. Jak w przypadku każdej procedury chirurgicznej, ważne jest, aby wybrać lekarza, który ma doświadczenie w chirurgii plastycznej.

Inną opcją leczenia drugiego podbródka jest Kybella lub CoolSculpting. Obie te niechirurgiczne procedury mogą znacznie zmniejszyć wygląd drugiego podbródka i poprawić jego wygląd. Te niechirurgiczne procedury działają poprzez napinanie skóry i zmniejszanie linii. Dla pacjentów, którzy nie są wygodne z chirurgii, procedury te mogą być opcją.

Procedura jest wykonywana w gabinecie. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci otrzymują miejscowe znieczulenie, aby zapobiec dyskomfortowi podczas zabiegu. Lekarz będzie następnie wprowadzić cienką metalową rurkę, aby usunąć tłuszcz z szyi i podbródka. Mogą następnie zakryć nacięcie przez tydzień lub dwa.

Mezoterapia vs. Coolsculpting

Mezoterapia jest opcją dla pacjentów, którzy chcą zmniejszyć wygląd drugiego podbródka. Jest skuteczna w leczeniu małych obszarów tłuszczu i nie wymaga dużej inwestycji kapitałowej. Zabieg odbywa się w sali egzaminacyjnej, jest stosunkowo bezbolesny i wiąże się z niewielkim czasem przestoju. Z kolei CoolSculpting jest skuteczną metodą usuwania większych szyi. Wiąże się również z mniejszym czasem przestoju i może być mniej kosztowna dla pacjenta.

CoolSculpting jest zatwierdzony przez FDA i obejmuje nieinwazyjną procedurę nie wymagającą znieczulenia. Proces nie obejmuje operacji, ale pacjent powinien być świadomy możliwych skutków ubocznych. Ponadto pacjentom zaleca się, aby przed zdecydowaniem się na tę procedurę zasięgnęli porady lekarskiej u lekarza z certyfikatem. W ten sposób mogą być pewni, że ich transformacja będzie bezpieczna i skuteczna.

Korzyści płynące z zabiegu CoolSculpting są znaczne. Jest to mało inwazyjna procedura, która zabija komórki tłuszczowe w leczonym obszarze. Zabieg pozostawia również pacjentów ze znacznie szczuplejszą linią szczęki. W przeciwieństwie do mezoterapii, CoolSculpting nie wymaga żadnej interwencji chirurgicznej. Wykonuje się go za pomocą aplikatora. Urządzenie jest zaprojektowane tak, aby uwalniać ekstremalnie zimne temperatury, które zabijają komórki tłuszczowe w obszarze docelowym.

CoolSculpting jest procedurą zatwierdzoną przez FDA, która celuje w każde wybrzuszenie lub niechciany obszar. Jest to nieinwazyjna procedura, która niszczy do 20% komórek tłuszczowych w jednej sesji. Zabieg jest bezpieczny i daje zauważalne rezultaty po kilku sesjach. Sesja CoolSculpting trwa zazwyczaj około godziny. Wyniki powinny być widoczne w ciągu kilku tygodni i utrzymywać się do trzech miesięcy.

CoolSculpting istnieje już od ponad dekady. Wykorzystuje on technologię kriolipolizy do zamrażania komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe są niszczone, a następnie są trwale eliminowane. W zabiegu wykorzystuje się aplikator CoolMini, który umieszczany jest pod brodą. Aplikator zasysa tkankę pomiędzy dwiema płytkami chłodzącymi. CoolSculpting jest zwykle wykonywany w serii dwóch zabiegów, w odstępie sześciu tygodni. Ze względu na charakter zabiegu CoolSculpting nie jest on dobrym rozwiązaniem dla pacjentów z wiotką skórą. Można go jednak stosować w połączeniu z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę, aby uzyskać bardziej zdefiniowany wygląd.

Przed wyborem metody leczenia podwójnego podbródka ważne jest określenie przyczyny problemu. W niektórych przypadkach problem może być wynikiem rozluźnienia mięśni szyi. W niektórych przypadkach CoolSculpting może sprawić, że pasma platysmalne na szyi będą wyglądały na bardziej widoczne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *