Jaki rodzaj masażu na drugi podbródek pomaga?

Jaki rodzaj masażu na drugi podbródek pomaga?

Przede wszystkim powinieneś wykonać masaż w kształcie litery V, zaczynając od podbródka i przesuwając się w kierunku uszu. Wykonuj ten masaż przez minutę, a następnie zmień stronę. Masaż ten pomoże Ci utrzymać dobrą postawę. Jeśli masz problem z wykonaniem go po obu stronach, spróbuj wykonać go po jednej stronie na raz.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z beautyeducenter.pl

Maseczki z białek jaj

Białka jaj znane są z tego, że napinają skórę i poprawiają jej elastyczność. Pomaga również obkurczyć rozszerzone pory. Możesz użyć białek jaj jako maski na brodę i szyję. Do nałożenia maseczki możesz użyć pędzla do makijażu. Pamiętaj tylko, aby stosować delikatne pociągnięcia i koliste ruchy, aby zapewnić napięty i równomierny rezultat.

Aby zastosować maseczkę z białka jajka, najpierw oczyść skórę, a następnie nałóż ją na obszar dotknięty problemem. Do jej nakładania używaj czystych rąk i pędzla. Następnie masuj maskę okrężnymi ruchami przez co najmniej 15 minut. Po 15 minutach ostrożnie usuń maskę i zastosuj krem nawilżający. Możesz również użyć trzech do czterech kropli oliwy z oliwek, aby nawilżyć skórę po maseczce z białka jajka. Miód

Miód jest naturalnym środkiem na drugi podbródek, stan skóry charakteryzujący się obrzękiem i zaczerwienieniem na twarzy. Jest również silnym środkiem przeciwstarzeniowym i pomaga utrzymać elastyczność skóry. Mieszankę miodu i mleka można nałożyć na podbródek i szyję ruchem w górę. Gdy mieszanina miodu ostygnie, spłucz ją wodą. Powtarzaj ten proces trzy do czterech razy w tygodniu.

Masło kakaowe może pomóc w walce ze zmarszczkami i zminimalizować wygląd drugiego podbródka. Znane jest również z tego, że poprawia elastyczność skóry, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza. Wymieszaj 2 łyżki z dwiema łyżkami miodu i masuj tą mieszanką obszar podbródka i szczęki. Możesz również użyć oleju z kiełków pszenicy, który napina luźną skórę. Masuj obszar podbródka tym olejem raz lub dwa razy dziennie.

Masło kakaowe

Masło kakaowe to naturalny składnik, który ma wysoki procent polifenoli, które mogą pomóc w napięciu skóry i zmniejszeniu wyglądu podwójnego podbródka. Można je podgrzać w mikrofalówce i wmasować w okolice podbródka i szyi. Zabieg ten można powtarzać kilka razy dziennie.

Masło kakaowe jest bogate w antyoksydanty, które pomagają utrzymać gładką i elastyczną skórę. Może również pomóc zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Czyste masło kakaowe można kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Jest ono twarde w temperaturze pokojowej, ale staje się miękkie po ogrzaniu.

Kryształy Gua sha

Gua sha to technika zakorzeniona w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Stosowana jest od tysięcy lat w celu poprawy krążenia i złagodzenia bólu mięśni. Wspiera również detoksykację. Ponadto pomaga rozluźnić napięte mięśnie i wspomaga gojenie. Nazwa pochodzi od dwóch chińskich słów: „gua sha” oznaczającego „skrobać” i „sha” oznaczającego „piasek”. Pierwotnie do skrobania skóry używano rogu.

Pierwszym etapem wykonywania tego masażu jest oczyszczenie narzędzia gua sha. Brudne narzędzie może prowadzić do problemów ze skórą. Możesz je wyczyścić miękkim ręcznikiem. Możesz również zanurzyć je w wodzie z mydłem, aby usunąć wszelkie bakterie, które zgromadziły się na kamieniu. Nigdy jednak nie używaj gorącej wody do czyszczenia kryształów gua sha, ponieważ gorąca woda zaszkodzi kamieniom. Po umyciu, pozwól mu całkowicie wyschnąć przed umieszczeniem go z powrotem w narzędziu gua sha.

Wałki jadeitowe

Korzyści z używania wałka jadeitowego do masażu drugiego podbródka są liczne. Są one przydatne w przypadku różnych dolegliwości zdrowotnych, takich jak: obolałe plecy, obrzęknięta skóra czy bóle więzadeł okrągłych. Ponadto pomagają złagodzić stres i napięcie. Poza tym wspomagają drenaż limfatyczny i równoważą qi. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś używać wałków jadeitowych wykonanych z jadeitu lub nefrytu. Upewnij się, że kupujesz taki wykonany z etycznie pozyskiwanego jadeitu.

Jadeitowe wałki od dawna są używane w chińskich rytuałach piękna. Kamienie jadeitu znane są z tego, że w kontakcie ze skórą utrzymują chłodną temperaturę. Dzięki temu pozostają chłodne i nie powodują rozszerzenia naczyń krwionośnych. Chłodzący efekt jadeitowego wałka pomaga również złagodzić stres i napięcie.

Joga twarzy

Ćwiczenia jogi twarzy są doskonałe do redukcji podwójnego podbródka, ponieważ tonizują szczękę i mięśnie twarzy. Oprócz zmniejszenia widoczności podwójnego podbródka, zmniejszają one również widoczność wzdęć i zatrzymywania płynów. Aby wykonać te ćwiczenia, usiądź wygodnie z głową lekko odchyloną do tyłu. Przytrzymaj przez około 10 sekund, a następnie powtórz ćwiczenie pięć razy. Jest to świetne ćwiczenie dla osób, które zmagają się z redukcją podwójnego podbródka.

Ćwiczenie pochylania szyi jest jednym z najłatwiejszych ćwiczeń twarzy i pomoże Ci napiąć mięśnie szyi i zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Istnieją dwa sposoby wykonywania tego ćwiczenia, jeden, w którym odchylasz głowę do góry tak daleko, jak tylko możesz, i drugi sposób, w którym odchylasz głowę na boki. Podczas wykonywania tego ćwiczenia upewnij się, że poruszasz się powoli i świadomie, aby nie nadwyrężyć szyi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *