Czy bańka chińska pomaga na drugą brodę?

Czy bańka chińska pomaga na drugą brodę?

Terapia bańką chińską jest popularną metodą konturowania twarzy. Chociaż nie ma określonych sekwencji genetycznych, które przyczyniają się do uzyskania pulchniejszej okolicy podszczękowej, istnieją dowody na to, że drugi podbródek jest dziedziczny. W związku z tym osoby, które mają określony skład genetyczny, są mniej narażone na rozwój podwójnego podbródka.

Ćwiczenie

Istnieje kilka różnych ćwiczeń, które można wykonać, aby pomóc w walce z drugim podbródkiem, ale najbardziej powszechne jest znane jako żyrafa. Aby wykonać to ćwiczenie, usiądź w wygodnej pozycji i umieść palce na karku. Głaszcząc w dół, odchyl głowę do tyłu, a następnie wygnij szyję do tyłu, aby dotknąć klatki piersiowej. Powtórz to ćwiczenie kilka razy, aby ujędrnić obszar pod brodą.

To ćwiczenie świetnie sprawdza się w przypadku drugiego podbródka, może też pomóc w przypadku pyzatych policzków. Aby wykonać to ćwiczenie, umieść palec wskazujący na linii żuchwy, a środkowy na jej szczycie. W ten sposób utworzysz V z palcami, a łatwo będzie stwierdzić, czy robisz to poprawnie, jeśli poczujesz jakieś napięcie między knykciami. Możesz powtórzyć ćwiczenie pięć razy, za każdym razem szczypiąc skórę między knykciami.

To ćwiczenie pomoże Ci ujędrnić mięśnie pod brodą i poprawić kondycję skóry. Dodatkową korzyścią jest to, że pozwoli ono uporać się z tłuszczem znajdującym się pod brodą. Połóż opuszki palców na obojczyku i unieś podbródek w kierunku sufitu. Przytrzymaj przez pięć sekund, a następnie wróć do pozycji środkowej. Powtarzaj to ćwiczenie dwa razy dziennie. Nie będzie to magia, ale na pewno pomoże.

Obszar pod brodą nazywany jest obszarem submentalnym. Stan ten może dotyczyć mężczyzn i kobiet w każdym wieku i może być spowodowany genetyką, procesem starzenia się i noszeniem dodatkowych kilogramów. Istnieje wiele ćwiczeń, które można zrobić, aby pomóc w tym problemie, a niektóre z tych ćwiczeń okazały się pomóc spalić tłuszcze.

Dieta

Jedną z najczęstszych przyczyn podwójnego podbródka jest przyrost masy ciała. Ten nadmiar tłuszczu jest rozmieszczony w całym ciele, ale może gromadzić się w niepożądanych miejscach. Szczególnie narażone są osoby z większą klatką piersiową, ponieważ kilka dodatkowych kilogramów może dodać się niezauważalnie. Osoby o słabszej linii żuchwy są również podatne na posiadanie wyraźnej warstwy tłuszczu wokół podbródka.

Ćwiczenia mogą również pomóc w zmniejszeniu wyglądu drugiego podbródka. Aktywność fizyczna zwiększa wydatek energetyczny organizmu, który może spalić tłuszcz w okolicy podbródka. Ponadto badania wykazały, że trening sercowo-naczyniowy i siłowy może poprawić nastrój, wzmocnić układ odpornościowy i zwiększyć ogólny stan zdrowia.

Masaż

Masaż bańką chińską to świetny sposób na zmniejszenie wyglądu drugiego podbródka. Zwiększa on również krążenie krwi w obrębie twarzy i szyi. Ta technika masażu działa poprzez rozciąganie skóry wokół podbródka ruchami w górę, co pomaga odprowadzić toksyny i poprawić krążenie krwi. Pomaga również napiąć i wygładzić skórę.

Innym sposobem na zmniejszenie wyglądu drugiego podbródka jest stosowanie nawilżającego kremu lub serum do twarzy na podbródek i szyję. Stosowanie kremów nawilżających, które zawierają składniki zwiększające stężenie kolagenu, może pomóc zmniejszyć wygląd drugiego podbródka. Inna metoda polega na masowaniu okolic szyi wałkiem jadeitowym, który pomaga stymulować drenaż limfatyczny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *