Przeszczep włosów – czego można się spodziewać?

Nowoczesne metody przeszczepu włosów są mało inwazyjne i wyjątkowo efektywne. Poznaj jedną z nich – dowiedz się więcej na temat Smart Graft.

Smart Graft to jedna z najmniej inwazyjnych i jednocześnie najbardziej efektywnych metod transplantacji włosów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Polega na przeszczepie pojedynczych mieszków włosowych, a nie całego płata skóry, jak w przypadku starszych metod. Uzyskane efekty są bardzo naturalne i trwałe. Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów Smart Graft?

Co to jest przeszczep włosów Smart Graft i czym różni się od innych metod?

Smart Graft to metoda zagęszczania włosów dedykowana zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Wykorzystuje nowoczesną technologię pobierania i przeszczepiania pojedynczych zespołów mieszków włosowych z obszaru biorczego do dawczego. Na żadnym z etapów zabiegu nie używa się skalpela, igły ani szwów. Implanty włosów mogą pochodzić z różnych miejsc i można nimi zagęszczać nie tylko skórę głowy, ale też brwi, zarost czy owłosienie klatki piersiowej. Dyskomfort podczas zabiegu jest minimalny, a gojenie przebiega dużo szybciej niż w przypadku innych metod przeszczepu włosów. Co istotne, efekty są wyjątkowo naturalne – nie do odróżnienia od prawdziwej linii włosów. Na skórze nie pozostają żadne blizny.

Na czym polega transplantacja włosów metodą Smart Graft?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, przeszczep włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym i wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Pierwszym etapem jest pobranie implantów włosów z obszaru dawczego. W tym celu chirurg posługuje się specjalną głowicą, zakończoną mikroskalpelem. Urządzenie Smart Graft zagłębia się maksymalnie na 1 mm, dzięki czemu czas gojenia skóry po przeszczepie włosów jest minimalny.

Pobrane zespoły mieszków włosowych przechowywane są w specjalnych warunkach do czasu ich transplantacji w miejsce biorcze. Umieszczane są w sterylnych pojemnikach wypełnionych solą fizjologiczną, gdzie utrzymywana jest temperatura 6-8°C, sprzyjająca ich przeżywalności. Dzięki przechowywaniu w tym bezpiecznym dla włosów środowisku efektywność przeszczepu włosów Smart Graft sięga 98%, czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych metod.

Ostatni etap zabiegu to przeszczep włosów w miejsce, na którym występuje łysienie. Chirurg posługuje się precyzyjną głowicą zakończoną igłą, która wbija włosy na odpowiednią głębokość. Niezwykle ważna na tym etapie jest rola lekarza, który kształtuje nową linię przyszłej fryzury pacjenta. Nowoczesne urządzenie zapewnia szybkość i ogromną efektywność zabiegu. Cała procedura trwa od 4 do około 6 godzin.

Czy włosy po przeszczepie będą wyglądały naturalnie?

Po przeszczepie włosów Smart Graft nie pozostają blizny, zaś linia włosów przeszczepionych jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej linii włosów. Takie efekty zabiegu to zasługa niezawodnej technologii oraz artystycznych zdolności chirurga. Podczas procedury uwzględnia się kształt przyszłej linii włosów, a także kąt, orientację i położenie przeszczepianych włosów – to wszystko wpływa na ostateczne efekty zabiegu.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że efekty przeszczepu włosów nie pojawiają się od razu. W ciągu pierwszych 2-3 tygodni włoski wyrastające z przeszczepionych mieszków wypadają. Jest to całkowicie naturalne zjawisko i nie należy się tym martwić. Z mieszków wyrosną nowe, mocne włosy w ciągu około 3-4 miesięcy. W oczekiwaniu na pełne efekty przeszczepu włosów musisz uzbroić się w cierpliwość – o ostatecznych rezultatach można mówić dopiero po roku lub półtora.W razie innych pytań zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *