Plastyka powiek górnych i dolnych – ile kosztuje zabieg?

Chirurgiczna korekta powiek górnych oraz dolnych wybierana jest przez kobiety z wielu różnych względów – przede wszystkim wtedy, gdy nie czują się one komfortowo z aktualnym ich wyglądem. Umożliwia wyeliminowanie zmarszczek wokół oczu,  poprawienie ich wyglądu, a także pozbycie się problemu opadającej powieki. Dziś opiszemy, na czym polega i ile kosztuje taki zabieg.

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na zabieg plastyki powiek górnych oraz dolnych?

Pomimo tego, iż mowa tu o zabiegu chirurgicznym, na wykonanie plastyki powiek górnych, czy też dolnych decyduje się coraz więcej osób. Wszystko dlatego, że wbrew pozorom nie jest to problem jedynie natury estetycznej. Oczywiście, wiele osób decyduje się na jego wykonanie właśnie z powodu niezadowolenia ze swojego wyglądu, niemniej jednak warto pamiętać, że przypadłość choćby opadającej powieki może naprawdę uprzykrzyć życie.

Omawiany zabieg pozwoli więc pozbyć się zarówno kompleksów psychologicznych związanych z niezadowalającym wyglądem, jak również w znaczący sposób poprawić komfort i jakość życia. Problemowi opadającej powieki towarzyszy bowiem ograniczenie pola widzenia, które może doprowadzić do częstego łzawienia, zmęczenia oczu, a może także prowadzić do jego pogorszenia. 

Jeśli więc nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszych oczu, lub też dokucza nam uciążliwe opadanie powieki, warto zdecydować się na zabieg biopheroplastyki, czyli korekty powiek górnych lub dolnych. 

Na czym polega biopheroplastyka?

Biopheroplastyka to zabieg, który najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Polega on na wykonaniu kilku niewielkich nacięć w naturalnym załamaniu powieki, oraz na wycięciu problematycznych elementów powieki. Może być wykonywany na dwa sposoby – metodą laserową, lub tradycyjną. W tym pierwszym przypadku chirurg wykona operację przy pomocy lasera, w drugim – wykorzysta skalpel chirurgiczny. Sama istota zabiegu jest jednak taka sama. 

W przypadku powiek górnych, nacięcie wykonuje się w naturalnej zmarszczce, a następnie wycina nadmiarowy tłuszcz oraz skórę. Po przeprowadzeniu zabiegu miejsce jego wykonania zszywa się niezwykle cienką nitką. Z kolei w przypadku korekty powieki dolnej, nacięcie wykonuje się poniżej brzegu rzęsowego. Jeśli to konieczne, wykonuje się również nacięcie przegrody oczodołowej. Następnie usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej, a także skóry.

Ile kosztuje korekta powiek?

To, ile kosztować nas będzie zabieg biopheroplastyki zależy między innymi od metody, na jaką się zdecydujemy. Należy jednak jasno podkreślić, że nie jest to zabieg tani. W przypadku więc, gdy zależy nam na jego natychmiastowym wykonaniu, a nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki, pewnym rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka na dowód. Oczywiście, przed jej zaciągnięciem należy upewnić się, że po upływie terminu spłaty będziemy posiadać środki umożliwiające całkowitą spłatę.

Koszty wykonania biopheroplastyki zależą także od tego, którą z powiek chcemy poddać zabiegowi, a także, rzecz jasna, od kliniki. Ceny bywają bardzo zróżnicowane. W przypadku tradycyjnej metody zaczynają się one od 4 tys. Złotych za powiekę górną i 6 tysięcy za powiekę dolną. Z kolei w przypadku biopheroplastyki laserowej powieki górnej cena powinna wynieść około 7 tysięcy złotych – w przypadku dolnej dojść może nawet do 10 tysięcy. Brakuje Ci takiej kwoty? Sprawdź Kredyt 10 000 zł w Saverium.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *