Lifting bez skalpela – zabiegi polecane przez ekspertów

Jeśli myślisz, że jedyny sposób na odjęcie sobie lat to inwazyjny lifting chirurgiczny, to jesteś w błędzie. W klinikach medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej minimalnie inwazyjnych zabiegów o działaniu liftingującym, które zapewniają spektakularne efekty. Ich działanie opiera się na pobudzaniu skóry do wytwarzania większej ilości kolagenu, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i mocniejsza. Przedstawiamy trzy skuteczne zabiegi liftingu bez skalpela polecane przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki.

Termolifting Zaffiro – odmładzanie podczerwienią

Termolifting, to termiczny lifting twarzy, który polega na zastosowaniu podczerwieni o specjalnej długości fali 750-1800 nm. Jak sama nazwa wskazuje, jego działanie opiera się na zastosowaniu podwyższonej temperatury. Zabieg rozpoczyna się jednak od wykonania peelingu wodnego, który precyzyjnie oczyszcza skórę i przygotowuje ją do dalszych etapów.

Kolejnym krokiem jest zastosowanie podczerwieni, która stopniowo rozgrzewa skórę właściwą do temperatury około 65°C. Pod wpływem ciepła fibroblasty w skórze stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych, co przyczynia się do wygładzenia zmarszczek, a także ujędrnienia zwiotczałej skóry.

Zabieg Zaffiro trwa 40-90 minut i jest bezbolesny, nie wymaga też rekonwalescencji. Efekty końcowe terapii uzyskiwane są po upływie 3-6 miesięcy od wykonania zabiegu ze względu na stopniowe tworzenie się włókien kolagenowych. Kurację powtarza się w serii 4-6 zabiegów z zachowaniem jednomiesięcznego odstępu pomiędzy nimi.

Lifting HIFU – skoncentrowana moc ultradźwięków

Lifting bez skalpela wykorzystujący technologię HIFU to nowoczesna metoda liftingu twarzy dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Polega na zastosowaniu silnie skoncentrowanych ultradźwięków. Istnieje kilka urządzeń, które wykorzystują tę technologię, m.in. SonoQueen czy Utims. Energia HIFU jest w stanie przenikać aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Jednocześnie powierzchnia naskórka zostaje nienaruszona, dlatego zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Lifting HIFU pobudza procesy regeneracyjne skóry, które prowadzą do zwiększenia ilości kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i napięcie tkanek. Zróżnicowana wielkość kartridżów umożliwia przeprowadzenie bardzo precyzyjnego liftingu bez skalpela nawet w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna delikatność, np. w okolicy oczu.

To, co wyróżnia HIFU spośród innych nieinwazyjnych technologii, to możliwość osiągnięcia satysfakcjonujących efektów już po jednej sesji. Pierwsze efekty w postaci poprawy napięcia skóry pojawiają się natychmiast po zabiegu. Na optymalny lifting twarzy trzeba poczekać jednak około trzech miesięcy.

Nici liftingujące – solidne wsparcie dla Twojej skóry

Kolejną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych jest lifting nićmi, np. Aptos lub PDO. Nici liftingujące to włókna produkowane z rozpuszczalnych, neutralnych dla organizmu tworzyw, używanych powszechnie do produkcji szwów skórnych i podskórnych. Jest to lifting bez skalpela, ale z użyciem igieł, dlatego zabieg wykonywany jest przez lekarza. Stosuje się też znieczulenie miejscowe.

Lekarz wprowadza nić liftingującą na cienkiej igle pod skórę, poprzez pojedyncze nakłucia. Technika aplikacji nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co daje bardzo naturalne efekty. Skóra, do której wprowadzono nici liftingujące, natychmiast po zabiegu poprawia swój wygląd.

Rezultaty liftingu nićmi utrzymują się nawet do dwóch lat. Nici rozpuszczają się już po kilku miesiącach, ale dzięki temu, że stymulują produkcję kolagenu i elastyny, wokół nich powstaje naturalne zwłóknienie, które tworzy stelaż, utrzymujący się w skórze nawet po ich wchłonięciu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat liftingu bez skalpela, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *