Czy zabieg drugiego podbródka wymaga znieczulenia?

Czy zabieg drugiego podbródka wymaga znieczulenia?

Operacja podwójnego podbródka jest kosmetycznym zabiegiem chirurgicznym, który usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry z obszaru podbródka. Procedura ta jest przeznaczona dla osób z nadmiarem tłuszczu i zmarszczek lub słabej linii szczęki. Procedura ta może mieć ryzyko, w tym wprowadzenie obcego instrumentu w skórze.

Zabieg liftingu szyi wymaga znieczulenia

Odzyskiwanie po liftingu szyi wymaga pewnego starannego planowania. Będziesz musiał nosić bandaże uciskowe przez pierwszy dzień po zabiegu, a przez kolejne dwa dni będziesz nosił elastyczny pasek na szyję, aby zmniejszyć obrzęk. Ważne jest, aby przez dwa tygodnie po zabiegu unikać gwałtownych ruchów szyi.

Po zabiegu podniesienia szyi można spodziewać się obrzęku i zasinienia, ale powinny one ustąpić w ciągu około tygodnia. Po zabiegu można wrócić do swoich normalnych zajęć, chociaż należy unikać forsownych zajęć przez kilka tygodni. Podniesienie szyi może kosztować od $ 1,800 do $ 5,000, a procedura może być drogie w zależności od tego, co chcesz osiągnąć z operacji.

Procedura obejmuje nacięcia wykonane za uchem, przed brodą i pod brodą. Następnie chirurg napina mięśnie w środkowej części szyi i usuwa nadmiar złogów tłuszczu. Nacięcia są zamykane za pomocą szwów. Po zabiegu będziesz musiał odpoczywać przez tydzień, a przez kilka miesięcy możesz być zmuszony do unikania pływania, gorących kąpieli lub intensywnej aktywności fizycznej.

Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe, ale w niektórych przypadkach zamiast niego stosuje się znieczulenie ogólne. Twój chirurg omówi Twoje oczekiwania i cele przed zabiegiem, i zdecyduje o najlepszym przebiegu leczenia. Niektórzy chirurdzy zalecają również dodatkowe procedury w celu wzmocnienia wyników liftingu szyi. Na przykład, podniesienie brwi, operacja powiek lub procedura resurfacingu skóry może poprawić wyniki. Przed operacją lekarz zbada twarz i szyję. Wykona również zdjęcia w celu porównania wyglądu przed i po zabiegu. Zabieg będzie trwał od dwóch do trzech godzin.

Okres rekonwalescencji po zabiegu podniesienia szyi zależy od stopnia problemów strukturalnych w obrębie szyi. Po zabiegu przez kilka dni należy przyjmować leki przeciwbólowe. Po tym czasie można stopniowo powrócić do normalnej aktywności fizycznej. Po około czterech tygodniach od zabiegu, rezultaty będą widoczne.

Zabieg na podbródek wymaga znieczulenia

Jeśli Twój podbródek i szyja wyglądają na zapadnięte lub opadnięte, możesz skorzystać z zabiegu podniesienia szyi. Ten rodzaj operacji napina mięśnie szyi i usuwa dodatkową skórę, co poprawia kontur szyi. Jest on często wykonywany w połączeniu z tradycyjnym liftingiem twarzy. Jednak istnieją pewne wady tej procedury, w tym siniaki i obrzęk przez 10 do 14 dni. Ponadto, znieczulenie ogólne wymagane do tej procedury może stanowić ryzyko dla pacjentów z niektórymi warunkami zdrowotnymi.

Procedura nie jest bolesna i zwykle trwa około 15 do 20 minut. Może wymagać pewnego czasu regeneracji, ale większość osób zgłasza minimalny dyskomfort. Chirurg założy opaskę na brodę lub opatrunek uciskowy, aby chronić leczony obszar. Po zabiegu pacjenci mogą wrócić do pracy następnego dnia. Konieczny może być krótki okres sedacji pooperacyjnej, ale efekty uspokajające ustępują w ciągu dnia lub dwóch.

Inną opcją rozwiązania problemu podwójnego podbródka jest lifting szyi/twarzy, który napina skórę i usuwa nadmiar tłuszczu. Podniesienie szyi jest często wykonywane w połączeniu z liftingiem twarzy i może być również częścią zabiegu „mama makeover”. Zabieg nie jest lekarstwem na zwiotczałą skórę, ale może pomóc Ci uzyskać wygląd, którego zawsze pragnęłaś.

Po zapoznaniu się z ryzykiem związanym z tą operacją, pacjenci powinni unikać tytoniu i alkoholu przed zabiegiem. Dodatkowo ważne jest, aby unikać palenia i alkoholu po zabiegu. Jeśli rozważasz ten zabieg, powinieneś skonsultować się z dermatologiem kosmetycznym na temat swoich opcji i ryzyka związanego z operacją. Będziesz musiał również uzyskać badanie fizyczne i podpisać formularz zgody.

Okres rekonwalescencji w przypadku liftingu szyi i podbródka jest stosunkowo szybki i większość pacjentów wraca do pracy w ciągu tygodnia. Jednakże, czas rekonwalescencji dla drugiego zabiegu podbródka zależy od zastosowanego podejścia chirurgicznego. Należy również pamiętać, że w okresie gojenia można spodziewać się pewnego obrzęku i dyskomfortu. Twoja skóra wokół podbródka może być delikatna, a przez kilka dni możesz mieć założony drenaż twarzy.

Jeśli zdecydujesz się na drugi zabieg na podbródku, ważne jest, aby przed operacją skonsultować się z chirurgiem kosmetycznym. Wykonają oni badanie fizyczne i omówią Twoje cele. Wstępna konsultacja jest również konieczna, aby ustalić, jaka metoda znieczulenia będzie dla Ciebie najlepsza.

Kybella(tm) jest zabiegiem wstrzykiwanym na podwójny podbródek

Wstrzykiwanie trwa od 15 do 20 minut, a dyskomfort jest minimalny. Zastrzyki są rozmieszczone w odległości około 1 centymetra od siebie. Efekty uboczne są zazwyczaj łagodne i powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

Kybella jest zatwierdzona przez FDA do leczenia podwójnych podbródków i stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Ten wstrzykiwany roztwór trwale rozpuszcza komórki tłuszczowe pod brodą, bez konieczności stosowania znieczulenia. Pacjenci wybierający Kybellę są w stanie doświadczyć pięknych rezultatów w krótkim czasie.

Podczas zabiegu specjalista zaznaczy obszar zabiegowy i wstrzyknie Kybellę. Podczas tej procedury pacjenci mogą odczuwać łagodne mrowienie lub skurcze, gdy zastrzyk zaczyna działać. Aktywnym składnikiem Kybella jest kwas deoksycholowy, substancja, która występuje naturalnie w organizmie i pomaga rozbijać komórki tłuszczowe. Gdy komórki tłuszczowe zostaną zniszczone, skóra pod brodą stanie się jędrna, konturowa i nabierze młodzieńczego wyglądu.

Powrót do zdrowia po liposukcji podbródka

Liposukcja podbródka jest zabiegiem ambulatoryjnym, a powrót do zdrowia po tym zabiegu może być szybki i bezbolesny. Po zabiegu liposukcji podbródka może wystąpić obrzęk, bolesność i zasinienie, jednak efekty te powinny ustąpić w ciągu dwóch do trzech tygodni. Po zabiegu może być wymagane noszenie opaski na podbródek i odpoczynek. W tym czasie nie należy prowadzić samochodu ani wykonywać ciężkich czynności.

Regeneracja po liposukcji podbródka wymaga noszenia odzieży uciskowej przez około 72 godziny po zabiegu, aby zminimalizować obrzęk i zasinienie. Może być również konieczne noszenie paska na podbródek, aby wspomóc proces gojenia. Chociaż czas rekonwalescencji po liposukcji podbródka zależy od organizmu, należy unikać forsownej aktywności lub pracy przez co najmniej tydzień po zabiegu.

Pacjenci, którzy są młodzi i mają dobrą elastyczność skóry, mają lepsze wyniki po zabiegu lipo plastyki podbródka. Dzieje się tak dlatego, że skóra młodszych pacjentów łatwiej i szybciej się odbija. Ponadto u pacjentów z luźną skórą po zabiegu może wystąpić krepowanie skóry. Jest to normalne i nie jest niczym niezwykłym po zabiegu lipo podbródka.

Do zabiegu konieczne jest znieczulenie ogólne. Lekarz umieści kaniulę przez nacięcia, a następnie odciągnie tłuszcz z podbródka i szyi za pomocą maleńkiej rurki zwanej kaniulą. Następnie lekarz zaszyje nacięcia pojedynczym szwem i zastosuje przytulny opatrunek. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny i może być dość bolesny. Rekonwalescencja trwa kilka tygodni.

Pacjenci powinni spodziewać się minimalnego lub umiarkowanego obrzęku, zasinienia i mrowienia. Większość osób po zabiegu jest w stanie wrócić do pracy i lekkiej aktywności fizycznej. Po zabiegu usuwany jest malutki szew, a liposukcja podbródka może być bolesna.

Po zabiegu ważne jest, aby stosować dobrze zbilansowaną dietę. Należy unikać głodzenia się, gdyż wydłuży to proces rekonwalescencji. Dodatkowo należy upewnić się, że w diecie znajduje się duża ilość płynów. Pomoże to Twojemu organizmowi prawidłowo się zagoić i zmniejszy ryzyko powikłań w przyszłości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *