Jak długo trwa zabieg adenoidektomii?

Jak długo trwa zabieg adenoidektomii?

Jeśli zastanawiasz się, jak długo trwa zabieg adenoidektomii, to dobrze trafiłeś. Dowiesz się tutaj, czego można się spodziewać po zabiegu, jak długi jest okres rekonwalescencji i jak obfite może być krwawienie. Zanim jednak zaplanujesz zabieg adenoidektomii u swojego dziecka, powinieneś wiedzieć, czego możesz się spodziewać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o adenoidektomii u dziecka.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z beautydesign.com.pl

Rekonwalescencja po adenoidektomii

Po zabiegu adenoidektomii pacjenci powinni zadbać o to, aby było im jak najwygodniej. Pierwsze 24 godziny po zabiegu należy przeznaczyć na odpoczynek. Aktywność można zwiększać w miarę powrotu sił. Dwa do trzech dni po zabiegu pacjenci mogą wrócić do pracy. Podczas rekonwalescencji można spodziewać się drobnych powikłań. Możliwe są odchylenie przegrody nosowej lub ból gardła. W przypadku bólu zaleca się przyjmowanie acetaminofenu lub ibuprofenu. Niektórzy pacjenci mogą jednak potrzebować narkotycznych leków przeciwbólowych w celu opanowania nudności i wymiotów.

Adenoidektomia jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym przez laryngologa w celu usunięcia powiększonego migdałka. Zabieg ten jest zwykle wykonywany w znieczuleniu ogólnym, które w dzisiejszych czasach jest bezpieczne. Migdałek jest usuwany przez usta. Rekonwalescencja po adenoidektomii zwykle wiąże się z umiarkowanym bólem i bólem gardła przez około tydzień. Dzieci mogą także odczuwać katar lub nieświeży oddech po zabiegu.

Objawy adenoidektomii

Niektóre typowe objawy pooperacyjne adenoidektomii to katar, krwawe kichanie i nieświeży oddech. Podczas gdy łagodne krwawienie i katar są częste, poważne krwawienia i infekcje po adenoidektomii są rzadkie. Po zabiegu dziecko powinno przez kilka dni unikać kontaktu z osobami przeziębionymi lub przebywającymi w zadymionych pomieszczeniach, aby ułatwić gojenie się miejsca zabiegu.

Jeśli migdałki powodują problemy z oddychaniem, prawdopodobnie są powiększone. Oznacza to, że blokują one przewód nosowo-łzowy, łączący nos z uszami. Oznacza to, że migdałki blokują odpływ płynu z ucha środkowego, powodując nawracające infekcje ucha i potencjalnie utratę słuchu. Na szczęście u wielu dzieci objawy są minimalne i w końcu z nich wyrastają.

Ryzyko krwawienia po adenoidektomii

Chociaż krwawienie pooperacyjne nie jest rzadkie, istnieje szereg czynników, które mogą zwiększyć ryzyko krwawienia po operacji usunięcia migdałków. Nie wiadomo, czy podstawowe czynniki ryzyka, takie jak wiek i parametry krzepnięcia, są jedynymi determinantami krwawienia po operacji usunięcia migdałków. Do badania włączono 288 dzieci w wieku od 0 do 18 lat poddanych adenoidektomii.

Częstość występowania krwawienia po adenoidektomii jest mała w porównaniu z innymi zabiegami chirurgicznymi. Ryzyko krwawienia wynosi około 1 na 200 operacji usunięcia migdałków. Jest to wskaźnik podobny do tego, jaki występuje w przypadku tonsillektomii. Jednak pacjenci, u których przed zabiegiem usunięcia migdałków występowała nawracająca pokrzywka (rodzaj infekcji), są bardziej narażeni na wystąpienie pooperacyjnego krwotoku R1.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *