Czy są jakieś powikłania po usunięciu drugiego podbródka?

Która terapia laserowa usuwa drugi podbródek?

Istnieje szereg potencjalnych powikłań związanych z usunięciem drugiego podbródka. Niektóre z nich obejmują toksyczność lidokainy i seroma. Ponadto istnieje szansa, że do organizmu mogą dostać się ciała obce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o procedurze i jej potencjalnych powikłaniach.

Skutki uboczne liposukcji podbródka

Większość osób, które poddają się liposukcji podbródka, ma niewiele lub żadnych skutków ubocznych po zabiegu. Chociaż może wystąpić obrzęk i zasinienie, są one tymczasowe. Nacięcie jest zazwyczaj bardzo małe. Pacjenci powinni wziąć wolne w pracy i używać paska na podbródek, aby ograniczyć obrzęk. Obrzęk znika zazwyczaj w ciągu tygodnia, choć może utrzymywać się dłużej.

Proces rekonwalescencji po zabiegu liposukcji podbródka trwa zazwyczaj dwa do trzech dni, choć u niektórych pacjentów siniaki i opuchlizna utrzymują się przez tydzień. Mimo, że obrzęk i zasinienie w końcu ustępują, zaleca się pacjentom noszenie opaski na głowę przez tydzień do dziesięciu dni po zabiegu. Chusta ta będzie podtrzymywać skórę na brodzie i szyi po zabiegu, co pomoże pacjentowi szybciej wrócić do zdrowia.

U niektórych pacjentów występuje obrzęk, nieregularność lub wgłębienie skóry, co może wymagać przeprowadzenia drugiego zabiegu. Jeśli tłuszcz nie został prawidłowo usunięty, pacjent może potrzebować liftingu szyi, czyli zabiegu polegającego na usunięciu nadmiaru skóry i tkanek z szyi. Liposukcja podbródka może również powodować asymetrię i nie przynieść oczekiwanych przez pacjenta rezultatów.

Kolejnym zabiegiem poprawiającym wygląd jest lifting twarzy. Choć jest to inwazyjny zabieg chirurgiczny, może pomóc Ci wyglądać młodziej. Może on poprawić linię szczęki, zmniejszyć zmarszczki, a nawet poprawić ogólny wygląd. Jednak zabieg ten jest bardziej inwazyjny niż lifting szyi i wiąże się z ryzykiem.

Liposukcja podbródka jest zabiegiem delikatnym, a nieprzeszkolony lekarz może mieć trudności z prawidłowym wykonaniem zabiegu. Niezależnie od tego, którą procedurę wybierzesz, powinieneś dokładnie zbadać ryzyko i korzyści przed podjęciem decyzji. Należy również wybrać doświadczonego lekarza, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji.

Toksyczność lidokainy

Toksyczność lidokainy została ostatnio zgłoszona podczas zabiegów chirurgii plastycznej. Mimo że stosowana ilość jest niewielka, może powodować istotne powikłania. Maksymalna dopuszczalna dawka lidokainy wynosi od siedmiu do dziesięciu miligramów na kilogram masy ciała. Ogólnie rzecz biorąc, ilość ta powinna odpowiadać maksymalnemu stężeniu w osoczu wynoszącemu trzy do czterech ug/ml. Możliwe są jednak większe dawki lidokainy, ale nie zostały one dokładnie zbadane.

Reakcje toksyczne na lidokainę mogą wystąpić, gdy pacjent otrzyma większą dawkę skumulowaną niż normalny limit. Może to nastąpić podczas powtarzanych wstrzyknięć lub przedłużonego wlewu dożylnego. Okres półtrwania lidokainy we krwi wynosi około 100 minut u zdrowych osób dorosłych. Jednak toksyczne stężenia w osoczu mogą utrzymywać się przez wiele godzin. W niektórych przypadkach poziomy te wiążą się z opornym na leczenie zatrzymaniem krążenia. Ponieważ lidokaina jest szybko wchłaniana do krwiobiegu, może prowadzić do toksyczności, jeśli zostanie podana w nadmiernych ilościach.

Lidokaina jest metabolizowana w wątrobie. W przypadku braku czynności wątroby, lidokaina może pozostawać we krwi, powodując uczucie pieczenia. Szybkość metabolizmu lidokainy będzie się zmniejszać wraz ze zmniejszeniem wątrobowego przepływu krwi. Dlatego toksyczność lidokainy może być poważnym problemem.

Chociaż FDA zaleca maksymalną dawkę od siedmiu do 10 mg/kg, w wielu badaniach stwierdzono, że większe dawki są bezpieczne. Kluczowe jest, aby wykwalifikowany anestezjolog monitorował pacjenta podczas zabiegu i był przygotowany do postępowania w przypadku wystąpienia toksyczności lidokainy. Ponadto w sali operacyjnej powinien być dostępny zapas 20% lipidów w celu leczenia zatrzymania krążenia.

Seroma

Seroma po usunięciu drugiego podbródka jest częstym powikłaniem pooperacyjnym i może być skutkiem wielu zabiegów chirurgicznych. Jest to nagromadzenie płynu w martwej przestrzeni pomiędzy warstwami skóry. W rzadkich przypadkach, seromy mogą stanowić zagrożenie dla życia. Pacjenci powinni omówić to powikłanie ze swoimi chirurgami.

Leczenie seromaków zależy od stopnia zaawansowania i lokalizacji gromadzenia się płynu. W większości przypadków seromaki ustępują samoistnie w ciągu miesiąca. Jednak niektóre krwiaki mogą utrzymywać się do roku i wymagają usunięcia chirurgicznego. Jeżeli seroma jest duży lub zamknięty, może wymagać wstrzyknięcia kortykosteroidów lub innych zabiegów w celu jego odprowadzenia.

Chociaż seromy zazwyczaj nie zagrażają życiu, mogą wydłużać proces gojenia i powodować obrzęk. Jeśli urosną duże, mogą ulec zakażeniu i stać się ropniem. Może to skutkować powikłaniami, takimi jak zwiększone ryzyko wtórnego zakażenia. Stan ten powinien być leczony jak najszybciej, aby uniknąć powikłań.

Chociaż nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec powstawaniu seromaków po usunięciu drugiego podbródka, są one stosunkowo rzadkie i mogą być skutecznie leczone przy zastosowaniu odpowiedniego postępowania. Wykwalifikowany chirurg może zapobiec powstawaniu seromaków poprzez dokładne przestrzeganie instrukcji pooperacyjnych. Oprócz stosowania się do zaleceń chirurga, pacjenci mogą podejmować środki zapobiegawcze, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia krwiaków.

Pacjenci mogą również zdecydować się na drenaż krwiaka za pomocą rurki drenażowej. W niektórych przypadkach konieczne jest kilkukrotne powtórzenie tej procedury w celu całkowitego opróżnienia krwiaka. Procedura ta zwiększa jednak ryzyko zakażenia i może opóźnić gojenie.

Narzędzia obce dostające się do organizmu

Narzędzia obce mogą stanowić zagrożenie dla organizmu po zabiegu chirurgicznym. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia tego rodzaju problemu jest jak najszybsze ich usunięcie. W niektórych przypadkach zatrzymane ciało obce może pozostać wewnątrz organizmu i wymagać kolejnego zabiegu chirurgicznego w celu jego usunięcia. W zależności od lokalizacji i charakterystyki ciała obcego, pacjent może pozostać pod obserwacją.

W celu zapewnienia bezpiecznego usunięcia ciała obcego przeprowadzane jest badanie przed zabiegiem. Pacjenci muszą pozostać nieruchomo i nie poruszać okiem podczas pracy chirurga. Jeśli pacjent odmawia współpracy, należy zasięgnąć konsultacji okulistycznej. Badanie przed zabiegiem może obejmować badanie zewnętrzne przy użyciu światła piórkowego w celu sprawdzenia, czy nie doszło do opróżnienia gałki ocznej lub komory przedniej, a także zmian w wielkości i kształcie źrenicy oraz odruchów.

Do skutecznego usunięcia ciał obcych niezbędny jest zespół wielodyscyplinarny. Aby uniknąć powikłań i zakażenia, należy przestrzegać właściwej kolejności oraz odpowiednich procedur i technik. W przeprowadzonej niedawno retrospektywnej analizie radiogramów panoramicznych u 62 pacjentów zaobserwowano ciała obce. U ośmiu pacjentów rozwinęły się objawy związane z tymi ciałami.

Czas powrotu do zdrowia

Liposukcja jest popularną procedurą stosowaną do usuwania tłuszczu z podbródka, szyi i nóg. Procedura ta jest bardzo powszechna i może być wykonywana niemal w każdym miejscu na ciele. Metoda ta wymaga jednak pewnego czasu rekonwalescencji. Pacjenci będą musieli wziąć wolne od pracy i powstrzymać się od forsownych ćwiczeń podczas gojenia.

Pacjenci powinni spodziewać się okresu rekonwalescencji od trzech do pięciu dni po poddaniu się tej procedurze. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami chirurga dotyczącymi właściwej opieki. Ważne jest również, aby zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić szwów, które są umieszczone wewnątrz dolnej wargi. Kybella może powodować siniaki i obrzęki, ale są one rzadkie i zwykle ustępują w ciągu trzech dni od zabiegu.

Oprócz usunięcia nadmiaru skóry, chirurdzy mogą również wykonać lifting szyi, aby napiąć mięśnie szyi i nadać jej kontur. Operacja ta wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjenci powinni zaprzestać przyjmowania wszelkich leków rozrzedzających krew oraz suplementów diety na kilka tygodni przed zabiegiem. Zaleca się również, aby pacjenci powstrzymali się od palenia papierosów przez co najmniej dwa tygodnie przed datą zabiegu. Pacjenci powinni zorganizować kogoś, kto odwiezie ich do domu po zabiegu.

Po zabiegu pacjenci powinni spodziewać się noszenia odzieży uciskowej przez kilka pierwszych dni. Powinni również przyjmować leki przeciwlękowe, ponieważ operacja może wywołać u nich uczucie niepokoju. Należy również pamiętać o zdrowym odżywianiu i piciu dużej ilości wody. Najlepiej jest trzymać się zdrowej diety przez co najmniej pięć do 10 funtów po zabiegu.

Pacjenci powinni spodziewać się obrzęku i zasinień wokół miejsca nacięcia i obszaru zabiegowego. Obrzęk ten sprawi, że podbródek będzie wydawał się większy, ale z czasem się zmniejszy. Przez kilka dni po zabiegu pacjenci powinni unikać intensywnej aktywności.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *