Powiększenie tarczycy po drugim podbródku i niedoczynność tarczycy

Powiększenie tarczycy po drugim podbródku i niedoczynność tarczycy

Nadczynność i niedoczynność tarczycy to stany, w których organizm wytwarza zbyt dużo lub zbyt mało hormonu tarczycy. Tarczyca jest gruczołem w kształcie motyla, który znajduje się u podstawy szyi, poniżej jabłka Adama. W niektórych przypadkach występuje powiększona tarczyca, zwana wolem. Jest to spowodowane nieprawidłowym wzrostem komórek i może powodować powstawanie guzków.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu beautycenter.info.pl

Wypełniacze skórne

Jeśli masz niską lub niedoczynną tarczycę, nie powinieneś obawiać się wypełniaczy skórnych w podbródku. W rzeczywistości, zabieg ten jest uważany za bezpieczny dla pacjentów z niską tarczycą i niedoczynnością tarczycy. Ważne jest jednak, aby omówić ryzyko ze swoim lekarzem.

Powiększenie tarczycy

Powiększenie tarczycy po drugim podbródku może być związane z niedoczynnością tarczycy i wtórną niedoczynnością tarczycy, ale może też wystąpić w wyniku innej przyczyny. Objawy niedoczynności tarczycy mogą obejmować osłabienie z wysiłkiem lub bez wysiłku. U niektórych pacjentów nie ma wyraźnego wywiadu dotyczącego choroby tarczycy.

Myxedema

Jeśli zauważysz obrzęk drugiego podbródka i podejrzewasz, że jest on spowodowany niedoczynnością tarczycy, natychmiast udaj się do lekarza. Jeśli stan jest wystarczająco poważny, będziesz potrzebował leków regulujących poziom hormonów tarczycy i płynów. Twój lekarz sprawdzi również ciśnienie krwi i rytm serca. Jeśli stan staje się zagrożeniem dla życia, lekarz może zalecić oddział intensywnej terapii lub inne procedury.

Tyrotoksykoza

Biopsja cienkoigłowa może być wykonana w celu określenia, czy guzek tarczycy jest nowotworowy. Igła jest wprowadzana do guzka tarczycy przez skórę. Przed zabiegiem skóra jest znieczulona lekiem. Igła następnie usuwa próbkę tkanki lub płynu z torbieli. Ta próbka jest następnie wysyłane do laboratorium do analizy. Jeśli guzek jest nowotworowy, może być konieczne jego chirurgiczne usunięcie.

Mezoterapia

Mezoterapia to niechirurgiczna procedura, która polega na wstrzykiwaniu mikroskopijnych ilości substancji do skóry. Jest bezpieczna i wymaga tylko kilku zabiegów, aby uzyskać pożądane rezultaty. Istnieją jednak pewne ważne środki ostrożności, o których należy pamiętać przed poddaniem się tej procedurze. Na przykład, nie należy go używać, jeśli jesteś uczulony na soję, jesteś w ciąży lub karmisz piersią, lub jeśli przyjmujesz jakikolwiek rodzaj terapii przeciwzakrzepowej. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba będzie trzy do sześciu zabiegów dla najlepszych wyników. Chociaż nie wiąże się to z żadnymi przestojami, niektóre osoby mogą doświadczyć zasinienia i łagodnego dyskomfortu przez kilka godzin po zabiegu. W takich przypadkach można zastosować krem znieczulający, aby złagodzić dyskomfort.

Cieśń tarczycy

Tarczyca jest symetryczna z dwoma płatami. Cieśń, znajdująca się w linii środkowej górnej tchawicy, łączy oba płaty. Każdy płat ma na tylnej powierzchni piramidalne rozszerzenie. Płaty boczne mogą być duże lub małe.

Genetyka

Gen NIS jest pierwszym genem implikowanym w niedoczynności tarczycy. Jego odkrycie umożliwiło naukowcom zbadanie molekularnych podstaw tego schorzenia. Od 1958 roku badacze zidentyfikowali 12 różnych mutacji NIS u pacjentów z ITD. Większość z tych mutacji została powiązana z niską aktywnością tarczycy, ale niektóre mogą być również związane z powiększeniem gruczołu tarczowego.

Ćwiczenia

Jeśli masz ospałą tarczycę, ćwiczenia na drugi podbródek mogą być dobrym rozwiązaniem. Ten rodzaj ćwiczeń może zwiększyć zdrowie tarczycy i zwiększyć przepływ limfatyczny z głowy, która przenosi odpady komórkowe, komórki odpornościowe i dodatkowy płyn z ciała. Ponadto, może zmniejszyć ból szyi, a także złagodzić napięciowe bóle głowy i migreny. Chociaż to ćwiczenie nie może być stosowane zamiast leków, może być opcją dla ciebie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *