Jak pozbyć się drugiego podbródka w czasie ciąży

Jak pozbyć się drugiego podbródka w czasie ciąży

Istnieją różne sposoby na pozbycie się podwójnego podbródka. Należą do nich ćwiczenia, mezoterapia lub operacja. Jednak nie każda metoda jest odpowiednia dla wszystkich kobiet. Możesz przeczytać ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji. Przedstawiliśmy kilka najlepszych zabiegów na drugi podbródek.

Ćwiczenia

Jeśli jesteś w ciąży i zauważyłaś drugi podbródek, istnieją ćwiczenia, które możesz wykonywać, aby pomóc pozbyć się problemu. Ćwiczenia te mają na celu tonizowanie skóry i wzmacnianie mięśni pod brodą. Jednak zanim zaczniesz je wykonywać, powinnaś najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem. Jednym z ćwiczeń, które może pomóc Ci pozbyć się drugiego podbródka jest ćwiczenie żyrafy. Aby wykonać to ćwiczenie, usiądź wygodnie i połóż ręce na karku. Następnie odchyl głowę do tyłu, jednocześnie zginając szyję. Powtórz to ćwiczenie dwa razy.

Innym ćwiczeniem, którego możesz spróbować, aby pozbyć się drugiego podbródka, jest rozciąganie szczęki. Utrzymaj tę pozycję przez 5 sekund, jednocześnie odchylając głowę do tyłu. Możesz również spróbować przycisnąć język do dachu ust. Powinieneś poczuć jak twoja szyja kurczy się podczas wykonywania ćwiczenia. Powtarzaj to ćwiczenie przez 10 minut dziennie.

Chociaż ten rodzaj ćwiczeń nie może trwale usunąć podwójnego podbródka, może zmniejszyć ilość tłuszczu pod nim. Może również poprawić mięśnie i skórę wokół obszaru podwójnego podbródka. Należy dążyć do wykonywania ćwiczeń 10 do 15 razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Kybella

Kybella jest zatwierdzony do stosowania u osób dorosłych, które mają umiarkowany do ciężkiego tłuszczu podbródka, ale nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży lub karmiących. Nie powinien być również stosowany u osób z warunkami medycznymi, problemami z przełykaniem lub infekcją w pobliżu miejsca zabiegu. Pacjenci powinni skonsultować się ze swoim lekarzem, aby omówić ryzyko i korzyści związane z leczeniem Kybella. Powinni również ujawnić wszelkie wcześniejsze zabiegi kosmetyczne, które mieli.

Kybella jest procedurą bezpieczną, ale nie jest dla każdego. Nie jest on przeznaczony dla osób, które mają zwiotczałą skórę lub które w przeszłości źle reagowały na zabiegi iniekcyjne. Jeśli masz nadmiar skóry na podbródku i obawiasz się ciąży, możesz rozważyć inne opcje, takie jak urządzenia do napinania skóry lub zabiegi chirurgiczne. Powinieneś również poinformować swojego chirurga, jeśli miałeś jakiekolwiek wcześniejsze zabiegi estetyczne, ponieważ tkanka bliznowata może zakłócić procedurę.

Procedura Kybella wymaga kilku sesji wstrzykiwania, aby zobaczyć pożądane rezultaty. Możesz oczekiwać, że zobaczysz wyniki w ciągu dwóch do czterech miesięcy, ale potrzeba kilku zabiegów, aby całkowicie pozbyć się drugiego podbródka. Zabiegi powinny być zaplanowane w odstępie około miesiąca.

Episiotomia

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się drugiego podbródka podczas ciąży, episiotomia jest jednym z możliwych zabiegów. Zabieg ten polega na przecięciu krocza w celu poszerzenia otworu pochwy i umożliwienia dostarczenia dziecka. Zabieg zazwyczaj nie jest bolesny, ale niektóre kobiety doświadczyły dyskomfortu, a nawet niepokoju po zabiegu.

Zabieg ten był pierwotnie wykonywany przez lekarzy, aby ułatwić poród. Uważali oni, że takie postępowanie zapobiega rozerwaniu pochwy i pomaga zachować wyściółkę dna miednicy. Jednak ostatnie badania wykazały, że procedury te mogą wyrządzić kobietom więcej szkody niż są warte. American College of Obstetricians and Gynecologists zaleca kobietom unikanie episiotomii, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Procedura nie jest szybkim rozwiązaniem i może mieć skutki uboczne. Większość kobiet nie wie, czego się spodziewać po zabiegu. Ból może przeszkadzać w karmieniu piersią, a kobiety mogą nawet nie być w stanie wypróżnić się prawidłowo. Kobiety powinny być świadome ryzyka i korzyści z ich procedury, i być wygodne omawianie go z lekarzem.

Mezoterapia

Zabieg mezoterapii na drugi podbródek w czasie ciąży nie jest zabiegiem chirurgicznym, ale może pomóc w konturowaniu podbródka. Może być potrzebne od trzech do piętnastu sesji. Sesje te trwają zazwyczaj od 15 do 30 minut. Efekty uboczne są zazwyczaj łagodne i tymczasowe. W pierwszym dniu po zabiegu należy unikać forsownej aktywności i ograniczyć spożycie alkoholu i soli. W przypadku obrzęku, należy przyłożyć chłodny kompres do leczonego obszaru. Niektóre kobiety mogą nawet potrzebować odpoczynku przez jeden dzień po zabiegu.

Zabieg mezoterapii jest mało inwazyjny i polega na serii wstrzyknięć w podbródek związków rozpuszczających tłuszcz. W mezoterapii tłuszcz jest rozpuszczany przez substancję chemiczną zwaną kwasem deoksycholowym. Zabieg można wykonać aż sześć razy, ale należy zachować co najmniej miesięczny odstęp między kolejnymi zabiegami.

Przed poddaniem się temu zabiegowi należy skonsultować się z lekarzem. Ponieważ mezoterapia polega na wstrzykiwaniu substancji w skórę, poddanie się zabiegowi może nie być bezpieczne dla Ciebie, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie jest on również zalecany dla diabetyków. Igły używane do mezoterapii są tak małe jak rzęsy, więc nie powinnaś odczuwać dużego dyskomfortu. Ponadto, na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania jakichkolwiek niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub leków rozrzedzających krew.

Kybella jest niechirurgiczną metodą

Kybella jest niechirurgiczną metodą redukcji tłuszczu pod brodą. Działa poprzez niszczenie komórek tłuszczowych w tym obszarze. Wyniki są trwałe lub półtrwałe. Należy jednak pamiętać, że Twój organizm może nadal wytwarzać nowe komórki tłuszczowe, nawet jeśli miałeś Kybella. Dlatego ważne jest, aby porozmawiać z dostawcą o swojej konkretnej historii medycznej przed poddaniem się zabiegowi.

Procedura wymaga około 20 do 50 zastrzyków. Podczas zabiegu lekarz może zastosować miejscowy środek znieczulający lub okład z lodu, aby zminimalizować ból i dyskomfort. Po kilku tygodniach Twój organizm zacznie metabolizować komórki tłuszczowe i zauważysz stopniowe zmniejszanie się rozmiaru Twojego podbródka. Zabiegi są zazwyczaj wymagane w wielu sesjach, a pomiędzy każdą sesją należy odczekać co najmniej miesiąc.

Kybella jest odpowiednia dla większości pacjentów. Nie jest to zabieg chirurgiczny i nie pozostawia żadnych blizn na skórze. Jest to zabieg wstrzykiwany, który zmniejszy komórki tłuszczowe pod brodą. Procedura ta jest niechirurgiczna i pozostawi Cię ze szczupłym profilem i młodszym wyglądem.

Genetyka

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak pozbyć się drugiego podbródka podczas ciąży, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć jego wygląd. Jednym ze sposobów jest wprowadzenie zmian w swojej diecie. Najlepiej unikać tłustych pokarmów, przetworzonej żywności i słodyczy. Zamiast tego skup się na spożywaniu pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3, które mogą pomóc Twojej skórze. Tłuszcze te można znaleźć w orzechach, oliwie z oliwek i rybach. Ponadto, spożywanie pokarmów bogatych w te kwasy tłuszczowe może również pomóc Ci w utracie wagi.

Genetyka jest również czynnikiem, który może spowodować drugi podbródek. Jeśli masz w rodzinie historię podwójnych podbródków, jesteś bardziej prawdopodobne, że będziesz mieć dziecko z tym problemem. Oprócz genetyki, również starzenie się może powodować podwójny podbródek. Jeśli masz cienką skórę, jesteś bardziej podatna na rozwój podwójnego podbródka niż osoby o grubszej skórze.

CoolSculpting

Ciąża to niesamowity czas dla kobiet. Przechodzą one poród, stają się matkami, a ich ciała ulegają drastycznym zmianom. Ciąża może prowadzić do uporczywego tłuszczu z dziecka, a kobiety często szukają rozwiązania. Na szczęście CoolSculpting dla ciąży może pomóc kobietom usunąć ten niechciany tłuszcz.

Istnieją pewne zagrożenia związane z CoolSculptingiem dla kobiet w ciąży. Chociaż procedura nie wpłynie na dziecko lub płodność kobiety, CoolSculpting nie zapobiegnie tworzeniu się nowej tkanki tłuszczowej po ciąży. Dlatego ważne jest, aby kobiety czekały z wykonaniem tej procedury do czasu po porodzie.

Zabieg CoolSculpting jest nieinwazyjną metodą, która rozpoczyna proces stopniowego niszczenia komórek tłuszczowych. Zabieg nie wymaga żadnych igieł ani znieczulenia i może pomóc w wyeliminowaniu drugiego podbródka u kobiet wszystkich rozmiarów. Wyniki mogą być widoczne w ciągu czterech miesięcy lub mniej. W niektórych przypadkach zabieg jest bardziej odpowiedni dla kobiet, które znajdują się w idealnym przedziale wagowym. W przypadku kobiet z diastasis recti, CoolSculpting może pomóc zmniejszyć objętość dolnej części brzucha i poprawić ich pewność siebie.

Chociaż CoolSculpting jest świetną opcją dla kobiet w ciąży, które odczuwają dyskomfort z powodu drugiego podbródka, zabieg ten ma swoje ograniczenia. Na przykład nie działa tak dobrze u kobiet otyłych lub mających tendencję do szybkiego przybierania na wadze. Pomoże Ci jednak osiągnąć najbardziej atrakcyjne rezultaty przy mniejszej liczbie zabiegów. CoolSculpting może również zredukować tłuszcz na wewnętrznych udach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *