Domowe sposoby na usunięcie drugiego podbródka? Kilka wskazówek

Domowe sposoby na usunięcie drugiego podbródka? Kilka wskazówek

Używanie oleju z witaminą E na obszarze wokół szczęki może pomóc zmniejszyć wygląd drugiego podbródka. Jednak twierdzenie to nie jest poparte dowodami naukowymi. Może jednak pomóc masowanie olejku na podbródku w kierunku do góry przez kilka dni.

Maseczka z białka jajka

Jeśli szukasz naturalnego środka na usunięcie drugiego podbródka, spróbuj zastosować maseczkę z białka jajka. Białko jajka działa jako środek napinający. Po nałożeniu maski należy ją usunąć ciepłą wodą. Aby nie zrobić sobie krzywdy, zawsze dokładnie umyj ręce przed usunięciem maseczki.

Jajka są bogate w kolagen, który pomaga skórze zachować elastyczność. Znane są również z tego, że pomagają obkurczyć rozszerzone pory i nadają skórze lifting. Posiadają również przeciwutleniacze, które przywracają równowagę nawilżenia i złuszczają martwe komórki skóry. Stosowanie maski z białek jaj zwalczy pojawienie się drugiego podbródka i poprawi ogólny wygląd twarzy. Maseczkę można stosować dwa lub trzy razy w tygodniu, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Podczas stosowania maseczki z białka jajka należy pamiętać o dokładnym umyciu twarzy. Idealnie nadaje się do tego świeża ściereczka. Nakładając maseczkę, unikaj szarpania delikatnej skóry pod oczami.

Stosowanie masła kakaowego

Masło kakaowe to dobry środek nawilżający, który ma właściwości nawilżające i pomaga skórze zachować elastyczność. Może być stosowane na obszar podbródka i szyi i może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Masło kakaowe może być stosowane na skórę, podgrzewając go lekko i masując go w tym obszarze. Możesz zostawić go na około trzydzieści do sześćdziesięciu minut, a następnie spłukać. Oprócz masła kakaowego, można również masować obszar z białek jaj, które są mieszane z sokiem z cytryny i olejkiem z mięty pieprzowej. Inna metoda polega na zastosowaniu skoncentrowanego soku z melona na zwiotczały obszar i zmyciu go ciepłą wodą po 20 minutach.

Zanim jednak zastosujesz masło kakaowe na twarz, powinnaś poznać jego skutki uboczne i sposób oddziaływania na skórę. Chociaż jest uważane za bezpieczne, jeśli nie jesteś uczulona na roślinę kakaowca, jest znanym środkiem zapychającym. W związku z tym, jeśli masz trądzik, powinnaś unikać stosowania produktu z masłem kakaowym w pierwszych siedmiu składnikach.

Masło kakaowe zawiera polifenole, które mogą pomóc w poprawie elastyczności Twojej skóry. To pomoże Ci pozbyć się podwójnego podbródka. Masło powinno być stosowane na obszarze brody i szyi dwa razy dziennie.

Stosowanie gliceryny

Stosowanie maseczki glicerynowej na obszarze podbródka i szyi może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka i zatrzymanie wody. Roztwór należy nałożyć za pomocą wacika i pozostawić na około 15 minut, a następnie zmyć chłodną wodą. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powtarzaj zabieg co najmniej dwa razy w tygodniu.

Możesz również używać gliceryny jako środka do oczyszczania twarzy. Ważne jest jednak, aby używać środka oczyszczającego, który jest wystarczająco delikatny, aby nie podrażniać skóry. Unikaj stosowania go na wrażliwych obszarach, takich jak oczy i usta. Nie należy również pozostawiać go na skórze dłużej niż to konieczne, ponieważ ma on tendencję do przyciągania zanieczyszczeń i kurzu. Może również sprawić, że skóra będzie bardziej wrażliwa na słońce. Używaj gliceryny roślinnej, która jest wytwarzana z olejów roślinnych.

Innym naturalnym zabiegiem, który może zmniejszyć wygląd drugiego podbródka, jest maseczka z masła kakaowego. Masło kakaowe pomaga poprawić teksturę skóry, czyniąc ją elastyczną i jędrną. Kilka łyżek masła kakaowego roztopionego w mikrofalówce i wmasowanego na obszarze problemowym może być bardzo skuteczne. Innym sposobem na zmniejszenie wyglądu podwójnego podbródka jest nałożenie maseczki glicerynowej na obszar szyi i podbródka. Możesz również użyć roztworu gliceryny i soli Epsom. Środek ten pomaga napiąć i ujędrnić skórę w okolicy podbródka i szyi.

Ćwiczenia

Aby pozbyć się drugiego podbródka, możesz spróbować kilku prostych ćwiczeń. Jednym z takich ćwiczeń jest ćwiczenie żyrafy, które wzmacnia mięśnie szyi, szczęki i podbródka. Usiądź w rozluźnionej pozycji i umieść palce na karku. Teraz delikatnie przesuń głowę do tyłu, odchylając ją do tyłu i wyginając szyję. Spróbuj wykonać to ćwiczenie dziesięć razy.

Wykonywanie ćwiczeń pracujących nad szyją i twarzą może pomóc w spalaniu tłuszczu i usunięciu drugiego podbródka. Ćwiczenia najlepiej wykonywać, gdy najpierw rozgrzejesz mięśnie. Kiedy już się rozgrzejesz, możesz rozpocząć ćwiczenia. Upewnij się, że zaczynasz powoli, w kole zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Gdy już się rozgrzejesz, powtórz ćwiczenie w przeciwnym kierunku.

Innym ćwiczeniem pozwalającym pozbyć się drugiego podbródka jest wykonywanie jogi twarzy. Chociaż może nie być możliwe usunięcie uwarunkowań genetycznych, może pomóc wyeliminować luźną skórę wokół linii szczęki poprzez tonizowanie mięśni twarzy i tkanek ją otaczających. Możesz to zrobić w domu i zacząć widzieć rezultaty w ciągu około miesiąca.

Dieta

Podczas gdy podwójny podbródek jest częstą przypadłością, istnieją sposoby na jego wyeliminowanie bez poddawania się inwazyjnym zabiegom. Niektóre z tych metod, w tym dieta i ćwiczenia, mogą usunąć tłuszcz na górnej części szyi i pod brodą bez konieczności przeprowadzania operacji plastycznej. Jednak niektórzy ludzie nie mogą pozbyć się podwójnego podbródka z przyczyn genetycznych, co może wymagać operacji.

Podczas gdy podwójny podbródek może nie zniknąć natychmiast, można go zmniejszyć w ciągu kilku miesięcy, skupiając się na spożywanych składnikach odżywczych. Na początek należy ograniczyć przetworzoną żywność o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. Dodatkowo, należy spożywać więcej żywności bogatej w kwasy tłuszczowe omega-3. Niektóre z tych pokarmów obejmują migdały, ryby i awokado. Pokarmy te są niskokaloryczne i mogą pomóc w utracie wagi.

Inna skuteczna dieta do usuwania podwójnego podbródka obejmuje ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie twarzy i szyi. Ćwiczenia te są szczególnie pomocne w spalaniu tłuszczu na obszarze twarzy i szyi, co może zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka. Pamiętaj, aby rozgrzać mięśnie przed rozpoczęciem jakichkolwiek ćwiczeń.

Coolsculpting

Jeśli szukasz skutecznej metody redukcji tłuszczu na podbródku, CoolSculpting może być dla Ciebie. Zabieg polega na sterylizacji szyi i nałożeniu na leczony obszar podkładki z żelem chłodzącym. Następnie w obszar ten wprowadzany jest mały aplikator, który wykorzystuje kontrolowaną niską temperaturę do wycelowania w uporczywe złogi tłuszczu. Podczas gdy komórki tłuszczowe są chłodzone, otaczająca je skóra jest utrzymywana w komfortowej temperaturze.

Procedura jest skuteczna w redukcji tłuszczu podprogowego, ale nie jest to rozwiązanie trwałe. Po poddaniu się zabiegowi trzeba będzie wprowadzić pewne zmiany w stylu życia i odpowiednio dostosować dietę. Na przykład, trzeba będzie rzucić palenie i ograniczyć picie. Trzeba będzie również rozpocząć rutynę treningową.

Aby uzyskać optymalne wyniki, należy odbyć co najmniej dwie sesje CoolSculpting. Ostateczne wyniki staną się widoczne kilka tygodni po ostatniej sesji. Kybella nie jest skuteczna w przypadku większych ilości tłuszczu podprogowego, więc jest najlepsza dla pacjentów, którzy mają skromny podwójny podbródek i są filigranowi. CoolSculpting jest zatwierdzony przez FDA do stosowania na wielu obszarach ciała, w tym w okolicy podżuchwowej.

Stosowanie oleju z kiełków pszenicy

Jeśli szukasz sposobu na zmniejszenie drugiego podbródka, olej z kiełków pszenicy jest idealnym środkiem. Jest on pełen witaminy E i może napinać skórę. Wystarczy wmasować olej w okolice podbródka wieczorem i pozostawić na noc, aby zadziałał. Widoczne rezultaty zauważysz po około miesiącu stosowania oleju.

Olej z kiełków pszenicy jest bogaty w witaminę E, która pomaga napiąć skórę i odżywia ją. Wystarczy, że codziennie wieczorem przed snem wmasujesz olej w okolice podbródka i pozostawisz go na noc. Możesz powtarzać ten zabieg kilka razy dziennie, aż zobaczysz zauważalne rezultaty. Możesz również pić zieloną herbatę, aby zwiększyć swój metabolizm i zmniejszyć rozmiar podbródka.

Olej z kiełków pszenicy jest bogaty w witaminy i kwas foliowy. Oznacza to, że może pomóc zwiększyć metabolizm i zwalczyć wolne rodniki. Witamina E pomaga również zapobiegać uszkodzeniom komórek skóry i wspiera zdrową produkcję kolagenu. Wspomaga również wyrównanie kolorytu skóry i pomaga zachować jej świeży wygląd. Jednak kiełki pszenicy nie są zalecane dla osób z nietolerancją glutenu, ponieważ mogą wywołać reakcję w dotkniętym obszarze.

Olej ma działanie przeciwzapalne i może pomóc Ci zmniejszyć drugi podbródek poprzez napinanie skóry. Jest również bogaty w witaminę E, która pomaga napiąć zwiotczałą skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *