Czy zabieg na drugi podbródek jest bezpieczny?

Maska do usunięcia drugiego podbródka

W Stanach Zjednoczonych, nowa procedura o nazwie Kybella została niedawno zatwierdzona do leczenia drugiego podbródka. Długoterminowe badania kontrolne ujawnią, czy zabieg ten jest bezpieczny i trwały. Jednak ta procedura jest zatwierdzona tylko dla dorosłych i nie powinna być stosowana u dzieci lub osób ze słabymi mięśniami twarzy. Osoby z silnym krwawieniem lub infekcją pod brodą również mogą nie być dobrym kandydatem do tej procedury.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale beautyday.com.pl

Dieta

Pierwszym krokiem do zmniejszenia wyglądu drugiego podbródka jest wprowadzenie pewnych zmian w swojej diecie. Staraj się unikać smażonych i przetworzonych pokarmów, i zmniejszyć rozmiar porcji. Należy również zwiększyć spożycie owoców i warzyw. Wielu ekspertów zaleca spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3. Te składniki odżywcze są niezbędne dla zdrowia skóry i mogą również pomóc Ci schudnąć.

Innym sposobem na zmniejszenie wyglądu drugiego podbródka jest zwiększenie spożycia białka. Chude mięso jest bogate w białko i ma mniej niż 10 gramów całkowitego tłuszczu na 3,5 uncji. Pomoże to również dokręcić skórę. Oprócz spożywania chudego mięsa, możesz również stosować maseczki do twarzy, które zawierają glicerynę na obszar podwójnego podbródka.

Oprócz genetyki, do powstania podwójnego podbródka może przyczynić się również otyłość i zła postawa. Oprócz nadwagi, otyłość może powodować dodatkową warstwę tłuszczu na obszarze podbródka i szyi, znaną jako tłuszcz podmentalny. Nadwaga w tym obszarze może również prowadzić do zwiotczenia skóry.

Regularne ćwiczenia mogą również pomóc w zmniejszeniu wyglądu podwójnego podbródka. Regularny trening sercowo-naczyniowy i siłowy pomoże Ci spalić tłuszcz w okolicy podbródka. Dodatkowo, wzmocni Twój układ odpornościowy i poprawi Twój nastrój. Te korzyści przejdą długą drogę w poprawie wyglądu drugiego podbródka.

Innym sposobem na leczenie drugiego podbródka jest zwiększenie spożycia warzyw. Pomoże to Twojemu organizmowi spalić tłuszcz i wyeliminować jego nadmiar z ciała. Niektórzy ludzie uważają, że guma do żucia może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Oprócz gumy do żucia, można również spróbować diety, która zawiera dużo owoców cytrusowych i warzyw liściastych.

Ćwiczenia

Ćwiczenie na drugi podbródek może być bezpiecznym i skutecznym sposobem na ujędrnienie mięśni pod brodą i zmniejszenie wyglądu podwójnego podbródka. Przed rozpoczęciem programu ćwiczeń najlepiej zasięgnąć porady specjalisty medycznego. Pod brodą można umieścić 9-10-calową piłkę i docisnąć ją do skóry. Można również spróbować rozciągnąć obszar pod brodą poprzez ściągnięcie warg.

Jak w przypadku każdego programu ćwiczeń, odpowiednia kontrola porcji jest niezbędna dla osiągnięcia sukcesu. Ważne jest również zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu. Dobry sen poprawi Twój metabolizm i pomoże Twojej skórze. Oprócz wyżej wymienionych ćwiczeń, należy również skupić się na prawidłowej postawie podczas stania.

Zdrowa dieta może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Powinieneś unikać smażonych i przetworzonych pokarmów, które zawierają tłuszcz i cukier. Należy również zwiększyć dzienne spożycie warzyw i spożywać pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Tłuszcze te są dobre dla Twojej skóry i można je znaleźć w orzechach i oliwie z oliwek. Ponadto doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 są ryby i awokado.

Chociaż genetyki nie da się odwrócić, możesz sprawić, że Twój podwójny podbródek będzie wyglądał lepiej dzięki ćwiczeniom. Możesz również skonsultować się z masażystą, aby uzyskać pomoc. Ci specjaliści pomogą Ci zmniejszyć retencję płynów i poprawić postawę. Nawet jeśli nie jesteś genetycznym maniakiem piękna, podwójny podbródek jest oznaką starzenia się i nie oznacza, że nie jesteś piękna.

Innym bezpiecznym ćwiczeniem na drugi podbródek jest skakanka. Jest to podobne do biegania, ale jest bardziej skuteczne, ponieważ powoduje ruch mięśni twarzy i pomaga podbródkowi pozostać w ryzach. Pomoże to również tonować mięśnie szyi i ramion.

Kremy

Jeśli przeszkadza Ci podwójny podbródek, być może szukasz w sieci sposobów na pozbycie się go. Wiele stron obiecuje redukcję podwójnego podbródka poprzez leki lub kremy. Jednak żaden z tych zabiegów nie jest zatwierdzony przez FDA. Jedynym zatwierdzonym przez FDA zabiegiem na podwójny podbródek jest Kybella.

Aby zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka, należy użyć kremu nawilżającego lub serum, które celuje w obszar szyi. Szukaj preparatu, który zawiera składniki zwiększające ilość kolagenu. Dzięki temu zmniejszysz wygląd swojego podwójnego podbródka. Po tygodniu regularnego stosowania zauważysz poprawę.

Kremy ujędrniające są również dostępne. Kremy te mogą napiąć skórę wokół podbródka. Ale być może będziesz musiała stosować je kilka razy w ciągu dnia, aby uzyskać pożądany efekt. Ponadto, zbyt duża ilość kremu może rozrzedzić skórę i z czasem przynieść mniejszy efekt. Niektóre osoby z podwójnym podbródkiem mogą również chcieć wykonywać codziennie kilka ćwiczeń, aby pomóc w rozwiązaniu problemu.

Liposukcja

Liposukcja drugiego podbródka, to bezpieczny, skuteczny sposób na usunięcie tłuszczu spod skóry. Procedura wykorzystuje maleńkie nacięcie, około dwóch do trzech milimetrów długości, aby usunąć komórki tłuszczowe. Chirurg wstrzyknie w ten obszar roztwór znieczulający, zwany „roztworem tumescencyjnym”. Pomoże to zmniejszyć siniaki i obrzęk podczas zabiegu. Zazwyczaj zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji. Zabieg może trwać 45 minut i jest bardzo skuteczny w usuwaniu tłuszczu.

Liposukcja na drugi podbródek usunie nadmiar tłuszczu z przestrzeni podmentalnej, która jest częstym obszarem problemowym. Zabieg usuwa tłuszcz z tego obszaru i napina otaczające go mięśnie i skórę. Pacjenci, którzy cierpią z powodu podwójnego podbródka, mają zazwyczaj nadwagę lub nadmierne złogi tłuszczu na szyi i twarzy. Ten rodzaj liposukcji pomaga pacjentom osiągnąć gładszą linię szczęki.

Oprócz liposukcji na drugi podbródek, Kybella jest kolejnym popularnym zabiegiem zmniejszającym rozmiar drugiego podbródka. Zatwierdzony przez FDA lek Kybella jest stosowany do rozpuszczania komórek tłuszczowych w organizmie. Ponieważ kwas deoksycholowy atakuje błony komórek tłuszczowych, komórki tłuszczowe nie mogą już być przechowywane w organizmie.

Pacjenci poddani liposukcji podbródka doświadczą niewielkiego krwawienia po zabiegu. Łagodne krwawienie będzie obecne przez kilka dni i może rozszerzyć się na szyję i klatkę piersiową. Nacięcie jest niewielkie i zanika w ciągu dwóch do trzech tygodni. Obrzęk może utrzymywać się przez kilka tygodni lub miesięcy po zabiegu, ale nie powinien uniemożliwiać wykonywania ćwiczeń i innych aktywności fizycznych.

Po poddaniu się liposukcji drugiego podbródka, pacjenci powinni być świadomi możliwych skutków ubocznych. Oprócz nieregularności wgłębienia skóry, może powstać seroma. Co więcej, niektórzy pacjenci mogą potrzebować drugiego zabiegu. Procedura nie jest bolesna, a wyniki mogą być wspaniałe.

Kybella

Zatwierdzona przez FDA Kybella na drugi podbródek jest skutecznym, niechirurgicznym zabiegiem, który celuje w podmentalne komórki tłuszczowe. Jest całkowicie nieinwazyjny i nie ma przestojów. Działa poprzez niszczenie komórek tłuszczowych w czasie. Wyniki są stopniowe i naturalne, a większość pacjentów nie wymaga dodatkowych zabiegów.

Ponieważ zastrzyki Kybella niszczą komórki tłuszczowe i zapobiegają ich wymianie, wyniki są trwałe tak długo, jak długo pacjent utrzymuje zdrową wagę. Jeśli jednak osoba przybiera na wadze, nowe komórki tłuszczowe mogą tworzyć się pod brodą, a podwójny podbródek powróci. Z tego powodu ważne jest, aby porozmawiać z chirurgiem w celu ustalenia, czy Kybella jest bezpieczna dla Twojej konkretnej sytuacji.

Zanim zdecydujesz, czy Kybella na drugi podbródek jest dla Ciebie odpowiednia, rozważ następujące czynniki. Powinieneś cieszyć się dobrym zdrowiem, być bliski swojej idealnej wagi i wolny od wszelkich alergii lub schorzeń. Przed zabiegiem należy unikać przyjmowania jakichkolwiek suplementów. Na przykład, należy zaprzestać przyjmowania aspiryny, ibuprofenu i suplementów Omega 3. Dotyczy to suplementów opartych na oleju rybnym, nasionach lnu i czosnku.

Zabieg Kybella trwa zwykle około 20 minut, a dyskomfort jest minimalny. Przed zabiegiem zostanie podany środek znieczulający. Procedura będzie obejmować kilka zastrzyków pod brodą. Może wystąpić niewielki obrzęk i zasinienie, ale objawy te ustąpią w ciągu kilku dni. Po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności.

Kybella na drugi podbródek jest bardzo bezpiecznym i skutecznym zabiegiem. W przeciwieństwie do liposukcji, ta procedura jest nieinwazyjna i ma mniej ryzyka. Jeśli masz wykonany zabieg, możesz oczekiwać takich samych rezultatów, jak po innych zabiegach chirurgicznych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *