Zioła na powiększone migdałki – czy zioła pomagają leczyć powiększone migdałki?

Zioła na powiększone migdałki - czy zioła pomagają leczyć powiększone migdałki?

Niektóre leki ziołowe na powiększone migdałki zostały wprowadzone na rynek ze względu na ich skuteczność w leczeniu infekcji i stanów zapalnych. Należą do nich lukrecja, kapsaicyna, pieprz kajeński i kurkuma. Ale czy są one naprawdę skuteczne? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak mogą one pomóc Twoim powiększonym migdałkom. Może nawet znajdziesz taki, który zadziała w Twoim przypadku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak stosować te zioła. Możesz być zaskoczony, jak dobrze działają.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z beautyexpert.net.pl

Cayenne

Gorącym ziołem, które może pomóc w leczeniu powiększonych migdałków jest cayenne. Kapsaicyna, związek występujący w cayenne, stymuluje układ trawienny i pomaga oczyścić krew. Zmniejsza również ból i łagodzi stan zapalny w gardle i innych obszarach. Jaskrawoczerwony kolor papryki cayenne pochodzi od witaminy A. Spożyta na surowo lub dodana do potraw, papryka cayenne jest skutecznym środkiem na powiększone migdałki i inne schorzenia gardła.

W połączeniu z ciepłą wodą lub miodem, pieprz kajeński może złagodzić ból gardła, zmniejszyć ból i stan zapalny. Uważa się, że za złagodzenie objawów odpowiedzialne są przeciwzapalne i przeciwbakteryjne właściwości kapsaicyny zawartej w pieprzu. Cayenne należy stosować tylko w niewielkich ilościach, ponieważ może powodować zaburzenia oddychania u małych dzieci. Nie należy jednak nigdy stosować pieprzu cayenne bezpośrednio na otwartą ranę lub zaostrzać już istniejącej.

Lukrecja

Naturalny środek na powiększone migdałki, lukrecja jest popularnym środkiem, który może pomóc w zmniejszeniu obrzęku i dyskomfortu spowodowanego zatkanym przewodem migdałkowym. Korzeń lukrecji jest bezpieczny do spożycia w umiarkowanych ilościach, chociaż może podnosić ciśnienie krwi i powodować inne skutki uboczne, zwłaszcza gdy jest spożywany w dużych dawkach. Aby zmniejszyć to ryzyko, należy wybierać produkty zawierające mniej niż dziesięć procent glicyryzyny. Najlepiej jest stosować organiczne suplementy z korzenia lukrecji, ponieważ korzeń lukrecji może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami, w tym z tabletkami antykoncepcyjnymi.

Lukrecja jest starożytnym środkiem stosowanym w medycynie wschodniej i zachodniej od wielu stuleci. Stosowano ją w leczeniu wielu różnych schorzeń, w tym wrzodów żołądka, bólu gardła, kaszlu i zapalenia oskrzeli. Stosuje się go również w leczeniu niektórych form infekcji bakteryjnych i wirusowych. Jest uprawiana głównie w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Indiach, ale od dawna jest stosowana jako suplement diety.

Kapsaicyna

Niektórzy ludzie mogą być zaskoczeni, gdy dowiedzą się, że kapsaicyna pomaga w leczeniu powiększonych migdałków. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne potencjalne skutki uboczne stosowania kapsaicyny. Ten naturalny związek chemiczny może powodować reakcje alergiczne, zwłaszcza u osób z alergią. Mimo to, jej stosowanie z umiarem jest bezpieczne. Aby zapewnić bezpieczeństwo, pracownicy służby zdrowia powinni zawsze nosić okulary i rękawiczki podczas pracy z kapsaicyną.

Częstym skutkiem ubocznym stosowania kapsaicyny jest pieczenie skóry. Związek ten zmniejsza również liczbę mediatorów wytwarzanych w obrębie włókien. Jednym z dobrze znanych miejscowych mediatorów bólu jest substancja P, która jest wywoływana przez reakcję zapalną. Kapsaicyna zastosowana na skórę powoduje napływ wapnia do nocyceptywnych włókien nerwowych i uwalnia preformowaną substancję P. Powoduje to zmniejszenie ilości substancji P w neuronie, co skutkuje zapaleniem.

Kurkuma

Czy zioła pomagają w leczeniu powiększonych migdałków? Tak. Stosowanie ziół może przynieść ulgę w zapaleniu migdałków i zapobiec infekcjom. Należą do nich kurkuma i miód. Możesz także pić gorącą wodę z łyżeczką każdego z nich trzy do czterech razy dziennie. Jeśli masz powiększony migdałek, powinieneś więcej odpoczywać, ponieważ pomoże to Twojemu organizmowi odzyskać siły i zwalczyć infekcję. Zapewnij sobie osiem godzin snu każdej nocy i rób drzemki w ciągu dnia, aby odpocząć i pozwolić organizmowi zwalczyć infekcję.

Kurkuma ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, dlatego można ją spożywać w przypadku bólu gardła. Kurkuma świetnie nadaje się do płukania gardła, ponieważ pomaga w zwalczaniu stanów zapalnych, a nawet może zabijać bakterie. Pomóc może także płukanie gardła kurkumą i solą przed snem. Można także spróbować butelki z ciepłą wodą lub podgrzewanej poduszki ryżowej. Ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka ziołowego zasięgnąć porady lekarza.

Miód

Powiększone migdałki mogą powodować nie tylko nieznośny ból, ale także inne objawy, takie jak gorączka, nieświeży oddech i sztywność karku. Aby złagodzić objawy, można nie tylko skorzystać z pomocy lekarskiej, ale także spróbować domowych sposobów. Zioła mogą pomóc w zmniejszeniu bólu i stanu zapalnego migdałków oraz złagodzeniu bólu gardła. Niektóre z najpopularniejszych ziołowych środków leczniczych to miód, cytryna i imbir. Posiadają one właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.

Przeciwbakteryjne i przeciwzapalne właściwości miodu mogą pomóc w uzyskaniu dobrego snu. Możesz także spróbować płukania gardła łyżeczką kurkumy rozmieszaną w dwóch szklankach wody. Miód jest również doskonałym naturalnym środkiem na kaszel. Ma on właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne oraz może zwalczać infekcje. Dodatkową zaletą tego środka jest to, że pozwala szybko poczuć się lepiej. Nie jest to jednak dobry pomysł dla małych dzieci.

Rumianek

Oprócz zastosowania w ziołolecznictwie, rumianek jest także pomocny w przypadku problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak wzdęcia i gazy. Jego właściwości lecznicze obejmują również rozluźnianie mięśni żołądka i hamowanie reakcji zapalnych. Wyciąg STW5 z rumianku pomaga leczyć stany zapalne poprzez zmniejszenie wydzielania kwasu i zwiększenie wydzielania mucyny. Jego właściwości przeciwzapalne mogą również obniżać poziom leukotrienów.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia zapalenia pochwy jest stosowanie płynu do płukania pochwy z rumianku. Wiele kobiet cierpi z powodu tego schorzenia, które może powodować swędzenie, upławy i ból przy oddawaniu moczu. U kobiet w okresie menopauzy jest to związane z obniżonym poziomem estrogenów. Rumianek jest skuteczny w tej dolegliwości, ale badania nad nim są wciąż ograniczone. Mimo to od wieków stosuje się go w leczeniu różnych dolegliwości, w tym wrzodów i kaszlu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *